Respawn.pl

9INE na nowo debiutuje w rankingu HLTV, wielkie spadki polskich drużyn

Autor: Krzysztof Sarna

Doszło do trzeciej już aktualizacji światowego rankingu HLTV w 2024 roku. Co prawda w najlepszej dziesiątce świata nie doszło do zmian, ale do wiele przetasowań miało miejsce na polskiej scenie. Zmagania wystartowały, zwłaszcza otwarte kwalifikacje do turnieju RMR prowadzącego na PGL Majora, tak więc rotacje będą co poniedziałek normalnością. 9INE na nowo zadebiutowało w zestawieniu. Wiele polskich ekip spadło względem minionego poniedziałku.

9INE debiutuje, wiele polskich ekip spada

Zanim jednak przejdziemy do polskiej sceny, należy zwrócić wzrok w kierunku światowej czołówki. Mimo że w gronie najlepszej dziesiątki globu nie doszło do ani jednej zmiany, tak należy przyjrzeć się panującej sytuacji. Liderem jest Team Vitality, który na swoim koncie gromadzi 980 punktów. Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego będący drugą siłą świata tracą do “Pszczół” 38 oczek. Na 3. lokacie z kolei plasuje się Kamil “siuhy” Szkaradek i jego koledzy z MOUZ. 

CZYTAJ TAKŻE: Poznajcie plebiscyt ESPORTOWE SZTOSY 2023 BY GO+BET!

To nie koniec polskich akcentów, bowiem na 6. posadzie widnieje Szymon “kRaSnaL” Mrozek i jego kompani z Monte. Tuż za nimi, bo na 7. usytuowaniu są podopieczni Wiktora “TaZa” Wojtasa z G2 Esports. Grono TOP10 zamyka Team Falcons, który posiada 285 punktów i posiada zarazem 14 oczek zaliczki na jedenastą FURIĄ. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Vitality
 2. FaZe Clan
 3. MOUZ
 4. Natus Vincere
 5. Virtus.pro
 6. Monte
 7. G2 Esports
 8. Complexity Gaming
 9. Cloud9
 10. Team Falcons

Nad Wisłą natomiast najsilniejsze jest ENCE zajmujące 37. miejsce. Nadal jednak czekamy na oficjalny debiut tego zespołu od momentu ogłoszenia tercetu z 9INE nowymi “Ośmiornicami”. Anonymo Esports spadło o dwie lokaty względem ubiegłego poniedziałku, na 46. ex-ThunderFlash, które awansowało do zamkniętych kwalifikacji do turnieju RMR prowadzącego w końcowym rezultacie na PGL Majora w Kopenhadze wraz z 9INE zadebiutowały w rankingu HLTV. 

Wywalczony awans do zamkniętych kwalifikacji przez Permittę został również należycie wynagrodzony, bowiem ekipa ta awansowała aż o 32 posady, na 79. Kolejne sześć drużyn grona najlepszej jedenastki polski spadło i to dość solidnie. Illuminar Gaming, PGE Turów Zgorzelec, Rebels, lajtbitexe, TUSTE Chopaki oraz NAVI Javelins spadły kolejno o: 10, 20, 17, 22, 26 i 33 posady. 

Najlepsza jedenastka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 37. ENCE
 • 46. Anonymo Esports (-2)
 • 60. ex-ThunderFlash (Pojawienie się w rankingu HLTV) 
 • 62. 9INE (Pojawienie się w rankingu HLTV)
 • 79. Permitta (+32)
 • 100. Illuminar Gaming (-10)
 • 101. PGE Turów Zgorzelec (-20)
 • 110. Rebels (-17)
 • 128. lajtbitexe (-22)
 • 164. TUSTE CHOPAKI (-26)
 • 185. NAVI Javelins (-33)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 22 stycznia.