9INE żegna się z ESL Pro League po przegranej dogrywce przeciwko Chińczykom

Autor: Filip Woszczek
9INE

Przygoda 9INE w 18 sezonie ESL Pro League właśnie dobiegła końca. Polska formacja zalicza trzecią porażkę z rzędu, po pełnej emocji dogrywce w starciu z Lynn Vision.

9INE vs. Lynn Vision

Do trzech razy sztuka, czyli Lynn Vision ponownie postawiło na Anubis. Tym razem rozgrywka na tej mapie przebiegała po myśli Chińczyków, którzy uzbierali aż 11 rund w ofensywie. Po zmianie stron, polska ekipa skróciła duży dystans rundowy, ale koniec końców to rywale zwyciężyli na pierwszej mapie.

Na Vertigo to Polacy mieli kontrolę nad spotkaniem w pierwszej połowie, która przyniosła im prowadzenie w postaci 9 punktów zdobytych jako zespół atakujący. Wraz ze startem drugiej części starcia, chińska formacja zdołała wyrównać wynik, aczkolwiek 9INE szybko udowodniło, że są zespołem lepszym na tej mapie.

Overpass sprawił niemało kłopotów podopiecznym Piotra “nawrot” Nawrockiego, ponieważ w pewnym momencie przegrywali już 3 do 7 w obronie. W porę jednak poprawili błędy, końcowo plasując się na prowadzeniu z 8 rundami na koncie w tej połowie. Polacy dość sprawnie poradzili sobie z defensywą rywali, gwarantując sobie dogrywkę (15:11). Mecz się jeszcze nie zakończył, gdy ekipa Lynn Vision doprowadziła do dogrywki. Wszystko bardzo szybko przybierało negatywny obraz dla 9INE, gdy przegrywali już 15:18. Promyk nadziei dała pierwsza runda w CT, której bohaterem był Kacper “Kylar” Walukiewicz w sytuacji 1 na 3. W rezultacie, polski skład zdołał wyrównać wynik, później wychodząc na prowadzenie wynikiem 20:19. Niestety, po stronie atakującej nie udało im się wygrać ani jednej rundy, co skutkowało przegranym spotkaniem.