9INE odpada z Gamers8 po decydującym Nuke przeciwko G2

Autor: Filip Woszczek
9INE

Wydawało się, że spotkanie przeciwko G2 może zakończyć się dla Polaków pozytywnie już po drugiej mapie. Na ich nieszczęście, ekipa Rasmusa “HooXi” Nielsena okazała się lepsza na decydującym Nuke, odsyłając 9INE do domu.

Vertigo wybrane przez polski zespół rozpoczęło się nie po ich myśli, natomiast G2 szybko zdobyło pierwsze 6 rund w obronie. To właśnie w rundzie kolejnej pojawił się promyk nadziei, gdy w sytuacji 2v4 Olek “hades” Miskiewicz dał swojemu zespołowi pierwszą rundę. Tym sposobem, 9INE niedługo później było już tylko 2 rundy za rywalem (4:6). Do końca pierwszej połowy udało im się stworzyć pozytywny wynik 6:9. Mimo już drugiej przegranej pistoletówki, polscy zawodnicy odpowiedzieli w rundzie kolejnej, będąc w niekorzystnym 3v5, za sprawą trzech fragów hadesa. Wkrótce obie ekipy szły “łeb w łeb”, ale tylko do wyniku 12:12. Od tamtego momentu to 9INE dyktowało bieg meczu, więc punkt mapowy szybko pojawił się na ich koncie. Niestety brakowało kropki nad i, więc wszystko musiało rozstrzyc się w dogrywce. Dwie wygrane rundy po stronie CT wystarczyły, by polska formacja dokończyła robotę w ataku.

Pierwsze kilka rund na Ancient wyglądało podobnie, co na mapie poprzedniej. Tym razem to 9INE prezentowało się dobrze w defensywie, natomiast później nadeszła odpowiedź ze strony G2, które nie dało przeciwnikowi odjechać z wynikiem, kończąc połowę z 7 punktami w ataku. W drugiej połowie Polacy nie byli w stanie nawet wyrównać wyniku po tym, gdy rywal przejął inicjatywę w CT.

Mimo, że pistoletówka na Nuke w ofensywie padła łupem 9INE, to G2 szybko objęło prowadzenie po łatwiejszej stronie. Wynik dla Polaków mógł być gorszy, ale clutch ze strony hadesa w sytuacji 1 na 3 dał jego zespołowi czwartą rundę. Po zmianie stron, 9INE musiało powracać do spotkania z deficydowego 4:11. Przeciwnik dość sprawnie dotarł do 15 punktu, ale to wtedy 9INE zaczęło walczyć. W tym spotkaniu można było jeszcze mówić o dogrywce, w sytuacji gdy w tabeli widniał wynik 12:15. Ostatnia runda początkowo rozgrywała się dobrze dla polskiej formacji, ale to przeciwnicy poradzili sobie w sytuacji 2 na 3 w dolnej części mapy, pieczętując zwycięstwo w tym spotkaniu.