Respawn.pl

9INE, ORKS i inni Polacy poznali swoich pierwszych rywali w ESL Pro League 18

Autor: Michał Maćkowski
9INE

Kolejny sezon ESL Pro League już za rogiem. Polacy, którzy licznie stawili się w CS’owej lidze mistrzów, poznali swoich pierwszych rywali. W grze zobaczymy bowiem między innymi 9INE czy ORKS.

ORKS przed trudnym zadaniem, 9INE nieco łatwiej na start Pro Ligi

Już 30 sierpnia startuje 18 sezon ESL Pro League, czyli jednej z najważniejszych lig w CS:GO. Tym razem w rozgrywkach będzie komu kibicować, bowiem na starcie zobaczymy mnóstwo Polaków grających w zagranicznych formacjach, ale także dwie formacje znad Wisły.

Jako pierwsi z Polaków w 18 sezonie ESL Pro League wystąpią gracze ORKS, którzy awansowali do rozgrywek z kwalifikacji. Ekipa, w której grają: Vegi, sNx, Olimp, mwlky oraz HS (Estonia) będą mieli najtrudniejszych orzech do zgryzienia w grupia A, bowiem zmierzą się z najlepszą formacją świata według rankingu HLTV – Vitality. Międzynarodowa formacja jest aktualnie w bardzo wysokiej formie, co udowodnili wygrywając Gamers8.

W grupie D natomiast oglądać będziemy mieli okazję 9INE, które ma całkiem spore szanse w pierwszym meczu. Dziewiątki na start 18 sezonu EPL zmierzą się z Complexity. W przypadku zwycięstwa lub porażki zmierza się z Cloud 9 lub Eternal Fire.

  • ORKS vs Vitality – 19:30 (30.08)
  • 9INE vs Complexity – 19:30 (20.09)

Polacy za granicą w ESL Pro League – Ence, BIG, Apeks, FaZe Monte oraz MOUZ

W osiemnastym sezonie ESL Pro League oglądać będziemy nie tylko polskie zespoły. Licznie na linii startu zameldowali się także nasi rodacy grający w międzynarodowych formacjach. W grupie B zobaczymy aż czterech zawodników znad Wisły. BIG z mantuu zmierzy się w bratobójczym pojedynku przeciwko Monte (kRaSnaL). MOUZ z Siuhy stoczy rywalizację z MIBR, a Paweł “dycha’ Dycha i jego Ence zagra z Evil Geniuses.

  • BIG vs Monte – 16:00 (06.09)
  • MOUZ vs MIBR – 19:30 (06.09)
  • Evil Geniuses vs ENCE  – 19:30 (06.09)

Grupa C należeć będzie do polskich trenerów. FaZe z Filipem “NEO” Kubskim na start rozgrywek zmierzy się z 9z, a Apeks z Jakubem “kuben” Gurczyński zawalczy z amerykańskim M80.

  • Apeks vs M80 – 16:00 (13.09)
  • FaZe vs 9Z – 19:30 (13.09)