Respawn.pl

9INE po małych problemach awansowało do fazy pucharowej OMEN WGR Challenge 2023

Autor: Michał Maćkowski

Wczorajszy dzień gracze 9INE mogą zaliczyć do udanych, mimo początkowych problemów. Polski zespół zameldował się w fazie pucharowej kolejnego internetowego turnieju – OMEN WGR Challenge 2023.

Polskie drużyny cały czas rywalizują w nowych turniejach internetowych, aby złapać jak najwięcej punktów w ramach klasyfikacji RMR. Na ten moment jedną z czołowych polski ekip jest 9INE, które wczoraj awansowało do fazy pucharowej kolejnego internetowego turnieju.

9INE w play-offach OMEN WGR Challenge 2023

Wczorajszy dzień na pewno do udanych mogą zaliczyć gracze 9INE, którzy mimo początkowych problemów, wyszli zwycięsko z opresji. Ekipa Wiktora “mynio” Kruka otrzymała zaproszenie do OMEN WGR Challenge 2023 po zrezygnowaniu 00Nation. Polacy nie zmarnowali tej szansy, mimo że na początek niespodziewanie przegrali z węgierskim Rapid Ninjas do ośmiu.

To jednak kolejne spotkania poszły już po myśli naszych rodaków, którzy w meczu przegranych zmierzyli się z wyżej notowanym Eternal Fire. Polakom wystarczyły dwie bardzo wyrównane mapy, aby wyeliminować z rozgrywek zawodników z Turcji. Zwycięstwo w drugim meczu nie zapewniło jeszcze 9INE awansu, o które musiało zawalczyć ponownie z Węgrami.

Drugie spotkanie z Rapid Ninjas poszło już po myśli podopiecznych Piotra “nawrota” Nawrockiego, którzy najpierw na wybranym przez siebie Overpassie wygrali do czternastu, a następnie zamknęli spotkanie na Mirage, gdzie udało się zwyciężyć do siedmiu.

Czas na Portugalczyków z SAW

9INE awans do najlepszej czwórki turnieju ma już zapewniony, ale to nie oznacza, że nie może pokusić się o zwycięstwo. W półfinale OMEN WGR Challenge 2023 nasi rodacy zmierzą się z portugalskim SAW. W przypadku zwycięstwa, Polacy w finale zagrają z wygranym pojedynku pomiędzy Falcons a Copenhagen Flames. Porażka oznacza niestety pożegnanie się z turniejem i zainkasowanie 1600$ z puli 16 005$. Na ten moment spotkanie półfinałowe zaplanowane jest na najbliższą niedzielę na godzinę 14:00.