Respawn.pl

Świetny start Polaków w walce o Major. 9INE pokonuje G2 po zaciętym pojedynku

Autor: Filip Woszczek

Pierwszy dzień rozpoczyna się świetnie dla polskiego zespołu. 9INE w meczu inaugurującym kwalifikacje do Majora pokonuje najlepszą drużynę na świecie, po pełnodystansowym pojedynku na Nuke.

Pierwsza pistoletówka to szybkie dwa fragi dla G2, a co za tym idzie gładko zdobyta runda. Polacy zdołali odpowiedzieć w rundzie trzeciej, później inkasując jeszcze jedną z rzędu. Na ich nieszczęście, G2 kontynuowało dobrą passę, a na ich koncie widniało już 5 punktów. 9INE cały czas jednak w pełni skupione, wkrótce wyrównało wynik (5:5). Polacy nie poprzestali i na tym, powiększając przewagę aż do 10 wygranych rund, tworząc sobie konkretną zaliczkę na drugą połówkę.

Po szybkim dojechaniu górnego bombsite’u, ich rywale dość łatwo poradzili sobie z atakiem, inkasując drugą z pistoletówek. Polacy odpowiedzieli rundą force, natomiast mynio zakradł się do heavena, by umożliwić wejście na A kolegom z zespołu. Niestety zajął później niewłaściwą pozycję, którą wykorzystał m0NESY, dając zespołowi łatwiejszą drogę do wygranej (7:11). Nasi nie poprzestali na zdecydowanych atakach, doprowadzając w rundzie kolejnej do sytuacji 2v1, w której to HooXi okazał się bohaterem rundy, eliminując dwójkę Polaków. Wkrótce zespół G2 wyprzedził polską ekipę, zdobywając dwunasty punkt (12:11). To w rundzie kolejnej 9INE wreszcie dopięło rundę, wyrównując wynik. Obie drużyny szły “łeb w łeb”, wymieniając się wygranymi. W ostatnich trzech rundach to Polacy udowodnili, że są zespołem lepszym w tym spotkaniu, wygrywając mapę z deficytowego wyniku 13:14.

W drugiej kolejce, która rozegra się jeszcze dziś, 9INE stoczy bój z niemieckim BIG, mającym już na swoim koncie wygraną przeciwko iNation. To spotkanie wstępnie zaplanowane jest na godzinę 18:15.

G2g214169ine9INE
Nuke

Mecz na Mirage dobrze rozpoczął się dla underdoga tego starcia, czyli Eternal Fire (5:1). Wkrótce zawodnicy z Turcji powiększyli swoją przewagę do wyniku 7:4, ale Aleksi “Aleksib” Virolainen i spółka zdołali jeszcze wyprzedzić przeciwnika o jedną rundę, tuż przed zmianą stron. Pomimo wygranej pistoletówki przez EF, ekipa Ninjas in Pyjamas zaserwowała lawinę wygrywanych rund, szybko doprowadzając do zwycięstwa w tym spotkaniu.

Ninjas in Pyjamasni1611efEternal Fire
Mirage

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.