Respawn.pl

9INE ponosi porażkę w pierwszym meczu IEM Rio 2023

Autor: Filip Woszczek
9INE

Jedno z najciekawszych zestawień pierwszego dnia IEM Rio 2023 właśnie dobiegło końca. Polska formacja niestety musiała uznać wyższość Heroic, które po solidnym CT, doprowadziło spotkanie do wygranej.

W pistoletówce 9INE zdecydowało się na fake w okolicy B, by szybko zaatakować bombsite A od środka. Tam jednak czaiło się 2 antyterrorystów, którzy szybko zdobywali fragi na konto Heroic. Dzięki odpuszczonemu A w rundzie trzeciej, 9INE szybko podłożyło bombę, broniąc ją przed odbiciem (1:2). Polacy wielokrotnie tworzyli sobie sytuacje z przewagą jednego zawodnika, ale to gracze Heroic ugrywali ważne clutche, dając sobie na koniec połówki aż 11 rund.

Szanse na powrót do tego spotkania przywrócił Krzysztof “Goofy” Górski, wygrywając pistoletówkę w sytuacji 1 na 4. Nieco później Polacy zatrzymali się jednak na 7 punkcie, a Duńczycy szybko zdobyli punkt meczowy. Zawodnicy duńskiej organizacji napotkali małe problemy w zakończeniu spotkania. 9INE próbowało doprowadzić jeszcze do dogrywki, ale koniec końców to rywale wyszli z pojedynku zwycięsko.

9INE9ine1216heroicHeroic
Ancient

Polska formacja spada do dolnej drabinki, w której zmierzy się z MOUZ w formacie Best of 3. To spotkanie odbędzie się już za niedługo, około godziny 00:30.