Respawn.pl

9INE powalczy o przetrwanie w internetowych finałach CCT 2023

Autor: Marcin Kapusta
9INE

Już dziś czeka nas maraton Polaków w internetowych zmaganiach. Na serwerze zobaczymy m.in. 9INE, która zagra o przetrwanie w CCT Online Finals 2023!

Pierwsze spotkania z udziałem Biało-Czerwonych rozpoczną się już o godzinie 10:00. PGE Turów Zgorzelec podejmie czeskie Cryptova na inaugurację grupy A ósmego sezonu European Pro League, natomiast równolegle Illuminar stawi czoła Sprout w ramach czwartej edycji CCT West Europe Series. Warto wspomnieć, że berlińska organizacja podejdzie do pojedynku z teoretycznym osłabieniem. Cały czas bowiem nie znalazła następcy Aarona “AZR-a” Wanda i korzysta z pomocy zmienników. W rolę piątego gracza wcieli się były zawodnik akademii Cloud9, Danił “alpha” Demin.

W dniu dzisiejszym dojdzie również do rozstrzygnięć dolnej drabinki internetowych finałów cyklu CCT. O 11:30 Into the Breach Karola “rallena” Rodowicza zawalczy z BIG, natomiast trzy godziny później na serwerze zameldują się zawodnicy 9INE. Tym razem “Dziewiątki” będą miały idealną okazję na zrewanżowanie się Brazylijczykom z Sharks Esports, którzy kilka dni temu w meczu inauguracyjnym zepchnęli Polaków do dolnego szczebla rozgrywkowego. Zwycięzcy tych starć zagrają o 17:30 w finale dolnej drabinki.

O godzinie 14:00 dane nam będzie zobaczyć w akcji Ignis Serpens, które podejmie JANO Esports Aleksiego “allu” Jalliego podczas wiosennej odsłony Elisa Invitational 2023. Obie ekipy nie posiadają żadnego buforu bezpieczeństwa, więc potencjalna porażka oznacza eliminację z internetowego turnieju. Z kolei półtora godziny później na linii startu grupy D ósmego sezonu European Pro League zamelduje się Anonymo Esports. Zespół prowadzony przez Dawida “lunAtica” Cieślaka powalczy z podopiecznymi Mariusza “Loorda” Cybulskiego z Entropiq. Warto nadmienić, że częścią międzynarodowego kolektywu czeskiej organizacji jest także Michał “snatchie” Rudzki.

Dzisiejszy maraton Polaków zakończy Let Us Cook, które rozegra pojedynek z rumuńskim Nexus Gaming w ramach piątej edycji CCT North Europe Series. Drużyna Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego będzie musiała sobie radzić bez Sebastiana “fr3nda” Kuśmierza. W buty nieobecnego snajpera wejdzie awaryjnie Łukasz “mwlky” Pachucki.

Dzisiejszy harmonogram maratonu Polaków w internetowych zmaganiach

  • 10:00 – Poland PGE Turów Zgorzelec vs Cryptova Czech Republic  [BO3] [Transmisja]
  • 10:00 – Poland Illuminar vs Sprout Europe  [BO3] [Transmisja]
  • 10:30 – Europe Endpoint (mhL) vs MASONIC Denmark  [BO3] [Transmisja]
  • 11:30 – United Kingdom Into the Breach (rallen) vs BIG Germany  [BO3] [Transmisja]
  • 14:00 – Poland Ignis Serpens vs JANO Finland  [BO3] [Transmisja]
  • 14:30 – Poland 9INE vs Sharks Esports Brazil [BO3] [Transmisja]
  • 15:30 – Poland Anonymo Esports vs Entropiq (snatchie, Loord) Europe  [BO3] [Transmisja]
  • 16:30 – Poland Let Us Cook vs Nexus Gaming Romania [BO3] [Transmisja]