Respawn.pl

9INE poznało pierwszego rywala na IEM Rio oraz drabinkę rozgrywek

Autor: Michał Maćkowski
9INE

9INE czeka kolejny ważny turniej w kwietniu, jakim będzie IEM Rio. Polacy zdołali poznać już pierwszego rywala i trzeba przyznać, że lekko nie będzie. 

IEM Rio będzie trzecim dużym i ważnym turniejem, w jakim będziemy mogli oglądać najlepszą na ten moment polską formację, jaką jest 9INE. Ekipa Wiktora “mynio” Kruka dobrze pokazała się na BLAST Premier Showdown, niedługo zagra na RMR, a następnie poleci do Brazylii walczyć w ramach kolejnego przystanku Intel Extreme Masters.

9INE przed trudnym startem na IEM Rio

Organizatorzy rozgrywek ogłosili już pierwsze spotkania oraz przedstawili drabinkę rozgrywek. Polska formacja trafiła do grupy A, gdzie na start swojej przygody zmierzy się z Heroic. Dla polskiej formacji nie będzie to łatwe spotkanie, jednak pierwsze mecze potrafią często zaskakiwać, szczególnie że mówimy tutaj o systemie BO1.

W tym samym czasie co 9INE, na serwerze będą rywalizować gracze MOUZ i BIG. Rozgrywki w grupie zainaugurują reprezentnaci Virtus.pro, którzy podejmą Ninjas in Pyjamas oraz zawodnicy Natus Vincere w meczu przeciwko IHC.

IEM Rio

fot. Twitter/@IEM

F1KU kontra Vitality na start

Nie tylko 9INE będzie jedynym polskim akcentem na IEM Rio. W rozgrywkach udział weźmie także Maciej ‘F1KU” Miklas, który wraz z OG trafił do grupy B i na dzień dobry zmierzy się z Vitality. Gospodarze rozgrywek także będą mieli swoich przedstawicieli, bowiem w tej samej grupie FURIA powalczy na start z fnatic, a mibr z Cloud9.

grupa b iem rio

fot. Twitter/IEM

Intel Extreme Masters Rio rozegrane zostanie pomiędzy 17 a 23 kwietnia. Łącznie na brazylijskiej imprezie zobaczymy szesnaście zespołów, które powalczą o puchar i pieniądze z puli nagród wynoszącej 250 000$.