Respawn.pl

9INE poznało rywala na Gamers8. Przed Polakami trudne zadanie, nie tylko ze względu na rywala!

Autor: Michał Maćkowski
9INE

Gamers8, czyli turniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej wreszcie ogłosił drabinkę rozgrywek. Niełatwego rywala na start turnieju otrzymali gracze 9INE, jednak to nie jedyne wyzwanie, jakie czekać będzie polską formację.

Gamers8 to kolejny duży turniej, w którym udział weźmie polska formacja 9INE. Podopieczni Piotra “nawrota” Nawrockiego zagrają w turnieju w Arabii Saudyjskiej, gdzie pula nagród wyniesie milion dolarów. To jednak aby zgarnąć główną nagrodę w postaci 400 000$, nasi rodacy nie mogą przegrać ani jednego spotkania.

9INE kontra G2 na Gamers8

Na start i być może również na koniec swojej przygody z Gamers8, Polacy zmierzą się z G2. Europejska formacja, jako jedna z niewielu w czołówce nie dokonała żadnych zmian podczas przerwy wakacyjnej i na IEM Cologne już awansowała do fazy pucharowej. Przed 9INE nie lada wyzwanie, bowiem po przerwie wakacyjne ekipa Nikola “NiKo” Kovaca jest stawiana w roli jednej z najlepszych formacji na świecie.

To jednak nie jedyne wyzwanie, z jakim będzie musiało stawić czoła polska ekipa, bowiem organizator ogłosił także system rozgrywek. Ten o dziwo jest zaskakujący jak na tak duży turniej. Wszystko bowiem rozegra się w pojedynczej drabince, co oznacza, że każda porażka eliminuje zespół z dalszej rywalizacji. Na szczęście pojedynki rozgrywane będą w na trzech mapach.

W grze także dycha, mhL, kuben oraz Neo.

W Arabii Saudyjskiej na turnieju zobaczymy także kilku Polaków grających w międzynarodowych formacjach. Najtrudniejszy orzech do zgryzienia z naszych rodaków grających w zagranicznych zespołach czeka Miłosza ‘mhL” Knasiaka z Falcons. Zespół byłego gracza między innymi AGO stoczy rywalizację z Heroic. Nieco łatwiejszego rywala wylosował Paweł “dycha” Dycha i jego zespół ENCE, który zmierzy się z Liquid. Ciekawie również zapowiada się walka podopiecznych Jakuba “kubena” Górczyńskiego, których czeka rywalizacja GamerLegion. O czym warto pamiętać, będzie to także drugi turniej Filipa “Neo” Kubskiego w roli trenera FaZe. Europejska formacja na start turnieju zagra z Virtus.pro.

Gamers8

fot. Twitter/@Gamers8GG

Kiedy odbędzie się Gamers8?

Gamers8 to turniej CS:GO w Arabii Saudyjskiej, w którym udział weźmie łącznie szesnaście zespołów. Rozgrywki rozpoczną się 16 sierpnia i potrwają do 20 sierpnia. Łącznie w puli nagród znalazło się milion dolarów, z czego 400 000$ powędruje do zwycięzcy.