9INE przegrywa z Apeks w meczu o miejsce na IEM Sydney

Autor: Filip Woszczek
9ine goofy

Dzisiejsze spotkanie 9INE przeciwko Apeks o miejsce na IEM Sydney było nadzwyczajnie zacięte. Na każdej z map rozegrano dogrywkę, ale to Apeks triumfowało na Ancient i Vertigo, spychając Polaków do dolnej drabinki.

Ekipa 9INE zdawała sobie coraz lepiej radzić na Ancient. Wynik 7:2 po stronie CT sprawiał przez chwilę wrażenie dominacji, ale szybko został wyrównany przez rywala. Mimo to, Polacy zdołali zakończyć połówkę z 8 rundami. W drugiej połowie pistoletówka padła łupem Apeks, aczkolwiek w późniejszym rozrachunku obie ekipy wymieniały się rundami, co skutkowało dogrywką. Zespół Jakuba “kuben” Gurczyńskiego poradził sobie wtedy lepiej, wygrywając po dwie rundy na stronę.

Pierwsze kilka rund na Vertigo zostało tym razem wygrane przez Apeks po stronie broniącej (5:0). Na tej mapie również nie zobaczyliśmy dominującego wyniku, ponieważ wraz ze zmianą stron, przy 9INE widniało 7 rund zdobytych w ofensywie. Ostatnia połowa tego spotkania pokazała, że to Polacy radzą sobie lepiej w obronie, a wkrótce sięgneli po 14 punkt (14:9). Kolejne rundy były jednak dla 9INE bardzo trudną przeprawą, ponieważ Apeks wygrało aż 6 z rzędu, niespodziewanie będąc pierwszym zespołem, który zdobędzie 15 punkt. Pod koniec polski zespół dołożył jeszcze jedną rundę, więc ponownie byliśmy świadkami dogrywki. Mimo wygrania dwóch rund w CT przez 9INE, zawodnicy Apeks pokazali jeszcze lepszą defensywę, wygrywając trzy brakujące rundy.

9INE 9ine 02 Apeks Apeks
Ancient 17:19, Vertigo 17:19

Martin “STYKO” Styk – 4k

Polski zespół ma jeszcze jedną szansę, by dostać się na turniej w Australii. By tego dokonać, będą musieli zmierzyć się z drużyną BetBoom, która poradziła sobie z Ninjas in Pyjamas w poprzednim spotkaniu. Starcie zaplanowane jest na piątek o godzinie 15:30.