9INE przegrywa z Fnatic w meczu o awans do głównej fazy IEM Cologne 2023!

Autor: Maks Bartosik
9INE

Niestety, na awans Polaków do głównej fazy IEM Cologne 2023 jeszcze będziemy musieli poczekać. 9INE przegrało w swoim drugim meczu z Fnatic 0:2 i spadło do dolnej drabinki turnieju.

Po pokonaniu OG 9INE w swoim drugim meczu podczas IEM Cologne 2023 9INE mierzyło się z Fnatic. Stawką tego spotkania był bezpośredni awans do głównej fazy turnieju w Kolonii.

Ancient (pick Fnatic)

Spotkanie przeciwko Fnatic polska formacja rozpoczęła od Ancienta, który był wyborem Dextera i spółki. 9INE rozpoczynało od gry w defensywie i ten początek zdecydowanie nie należał do najlepszych, bowiem Polacy przegrywali nawet 2:9. Ostatecznie do przerwy udało się tę stratę zmniejszyć i wynik brzmiał 5:10.

Po przejściu do ofensywy 9INE kontynuowało swoją próbę powrotu do spotkania i nawet im się to udało. W pewnym momencie na tablicy wyników widniało po dwanaście, jednak od tamtego momentu ofensywa Polaków załamała się i Fnatic zgarnęło cztery punkty z rzędu, wygrywając swoją mapę 16:12.

Vertigo (pick 9INE)

Drugą mapą w tym starciu było Vertigo, wybrane rzecz jasna przez podopiecznych Nawrota, którzy rozpoczęli po stronie terrorystów. Na start Polacy prowadzili 6:1 i wszystko wskazywało na to, że na swojej mapie pokażą, na co ich stać. Jednak jak się okazało, dalsza część spotkania była bardzo nieudana w wykonaniu 9INE. Z prowadzenia 6:1 zrobiło się 7:8 do przerwy, a kilka rund później było już 7:13. Dopiero wtedy 9INE zdołało przełamać Fnatic i zdobyło trzy punkty, ale na powrót było już za późno. Formacja Dextera szybko dokończyła dzieła zniszczenia i wygrała Vertigo 16:10, zapewniając sobie udział w głównej fazie IEM Cologne 2023.

Nie wszystko stracone…

Przed 9INE teraz dzień przerwy, a w piątek Polacy staną przed ostatnią szansą na wywalczenie awansu. Wtedy zmierzą się z wygranym meczu pomiędzy Team Liquid i BIG w meczu decydującym o udziale w głównej fazie IEM Cologne 2023.