Respawn.pl

9INE przetrwało pierwszy dzień kwalifikacji do GAMERS8!

Autor: Maks Bartosik
hades, 9INE

Przerwa wakacyjna w CS:GO skończyła się na dobre. We wtorek europejskie formacje stanęły do walki w kwalifikacjach do turnieju Gamers8, a wśród nich było m.in. 9INE. Jak poszło Polakom w pierwszym dniu?

We wtorek wystartowały europejskie kwalifikacje do turnieju Gamers8 2023, który odbędzie się w połowie sierpnia i wezmą w nim udział takie zespoły jak Heroic, Vitality, FaZe czy G2. W puli nagród głównego turnieju znalazł się milion dolarów, a na liście uczestników brakuje już tylko jednej drużyny – zwycięzcy drugich europejskich kwalifikacji.

A te wystartowały we wtorek. W grze były takie drużyny jak Astralis, Ninjas In Pyjamas, OG, MOUZ czy 9INE. Podopieczni Nawrota jako jedyni z Polaków przetrwali pierwszy dzień, pokonując na swojej drodze m.in. estońskie sYNCK czy rosyjskie Team Spirit, grające w nowym składzie.

Drugi dzień zmagań Polacy rozpoczną od meczu przeciwko innej rosyjskiej formacji – Aurora Gaming. To właśnie z KENSIm i spółką 9INE powalczy o awans do półfinału kwalifikacji, gdzie z kolei będą mogli zmierzyć się z kimś z pary Looking4Org (ex-HEET) i 1WIN. Jednak najpierw polski zespół musi przejść Aurorę, z którą zmierzy się o godzinie 18:00. Transmisję z tego spotkania znajdziecie na kanale Troglodyty.