Respawn.pl

9INE zagra dziś w półfinale BLAST Showdown

Autor: Filip Woszczek
9INE

Mimo, że mamy prima aprilis, to dzisiejsze spotkanie polskiej drużyny nie jest żartem. 9INE niebawem zmierzy się przeciwko BIG o awans do finału BLAST Premier Spring Showdown 2023.

Do RMRa w Kopenhadze pozostał jeszcze ponad tydzień, natomiast przed 9INE jeszcze przynajmniej jedno wyzwanie. Doychczas polska formacja prezentowała się obiecująco, zwłaszcza po ostatnim zwycięstwie przeciwko fnatic w trzymapowym pojedynku. W drodze do finału BLAST Showdown, czeka ich jeszcze przeszkoda w postaci BIG.

Niemiecka ekipa nie prezentowała ostatnio zbyt stabilnej formy, ulegając takim ekipom jak GODSENT czy HEET. Dziś jednak czekać ich będzie nielada przeprawa, a całe spotkanie może wyglądać na dość wyrównane. W finale na przeciwnika czeka już ekipa Cloud9, które bez dwóch zdań jest faworytem tego turnieju, a każdy skład stający naprzeciw Abaya “Hobbita” Khassenova i spółki nie będzie miał prostego zadania.

Przegrana w tym pojedynku oznacza odpadnięcie z turnieju, na którym 9INE zgromadziło już ponad 7 000 dolarów. Główną stawką BLAST Premier Spring Showdown 2023 jest miejsce na BLAST Premier Spring Final 2023 oraz 20 000 dolarów.

16:30 9INE 9ine vs. bb BIG STREAM