Respawn.pl

9INE wkracza do TOP 30 rankingu HLTV!

Autor: Maks Bartosik
9INE

W poniedziałek o godzinie 19:00 pojawiła się aktualizacja rankingu HLTV. Najważniejszą informacją jest ta, że 9INE pojawiło się w najlepszej trzydziestce!

Za nami naprawdę ciekawy tydzień w świecie CS:GO – G2 wygrało IEM Katowice, a 9INE awansowało na IEM Brazil i triumfowało w rozgrywkach Omen WGR Challenge. Wszystkie te wyniki miały rzecz jasna wpływ na ranking HLTV, którego najnowsza odsłona pojawiła się przed godziną.

G2 pozostaje liderem

Liderem zestawienia nie mógł zostać nikt inny jak G2. Niko i spółka zaliczyli niesamowity występ podczas IEM Katowice 2023, dzięki czemu utrzymali pierwszą pozycję i zanotowali tysiąc punktów. Na drugim miejscu tak samo jak przed tygodniem znalazło się Heroic, które zajęło drugie miejsce w Katowicach. Zmianie uległa natomiast trzecia pozycja. FaZe zostało wyprzedzone przez półfinalistów IEM Katowice 2023, Team Liquid. Formacja Karrigana znajduje się obecnie na czwartej lokacie, wyprzedzając Natus Vincere, które powraca do TOP 5.

Na szóstym miejscu znaleźli się zawodnicy Vitality, którzy zanotowali skok o jedną pozycję. Tuż za nimi jest Outsiders, które po odpadnięciu w ćwierćfinałach IEM Katowice 2023 spadło o jedną lokatę. Na ósmym miejscu zobaczyć możemy OG z F1ku w składzie, a czołową dziesiątkę zamykają dwaj tegoroczni debiutanci w top 10 – Fnatic i Complexity.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. G2 Esports
 2. Heroic
 3. Team Liquid (+1)
 4. FaZe Clan (-1)
 5. Natus Vincere (+1)
 6. Team Vitality (+1)
 7. Outsiders (-2)
 8. OG (+2)
 9. Fnatic (+2)
 10. Complexity (+8)

Z kolei jeśli chodzi o najlepszą drużynę w Polsce, to bez zaskoczenia jest nią 9INE. Mynio i spółka w końcu dopięli swego i znaleźli się w TOP 30, awansując z 33 na 24 miejsce.

Na drugim miejscu w polskiej klasyfikacji bez zmian pozostaje Illuminar, które wskoczyło o jedną pozycję i jest teraz 47 drużyną na świecie. Zmianie nie uległo również trzecie miejsce – te przypadło Permittcie, która dalej pozostaje 52 ekipą w rankingu.

Spory awans zanotowali za to zawodnicy HonorisTaZ i spółka po dobrych kwalifikacjach do IEM Brazil 2023 awansowali na 55 miejsce w rankingu. Anonymo utrzymało swoją 95 pozycję, a los kogutos spadli o jedno miejsce i są teraz na 97 lokacie.

Znaczną poprawę zaliczyły również Polki z NAVI Javelins, które zajęły drugie miejsce podczas ESL Impact w Katowicach. Hanka i spółka obecnie zajmują 168 miejsce.

Najlepsza dziesiątka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 24. 9INE (+9)
 • 47. Illuminar Gaming (+1)
 • 52. Permitta
 • 55. HONORIS (+17)
 • 95. Anonymo Esports
 • 97. los kogutos (-1)
 • 160. ThunderFlash (-33)
 • 168. NAVI Javelins (+24)
 • 181. PGE Turów Zgorzelec (-2)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 13 lutego.