9INE zwycięża w finale kwalifikacji do BLAST Premier Fall Showdown 2023

Autor: Filip Woszczek
9INE, hades

Dzisiejszego wieczora swój koniec ujrzały kwalifikacje do europejskiego BLAST Premier Fall Showdown 2023. W finale rozgrywek zawodnicy 9INE zmierzyli się z Into the Breach, w skład którego wchodzi Karol “rallen” Rodowicz. Polska formacja okazała się znacznie lepsza, wygrywając spotkanie po dwóch mapach.

Początkowo ekipa Into the Breach dobrze prezentowała się w ataku, wygrywając kilka rund, by później objąć prowadzenie (6:3). Polacy nie pozostali dłużni, gdy na sam koniec połowy wyprzedzili rywala o jeden punkt (8:7). Mimo dwóch wygranych pistoletówek na Ancient, pojawiły się kłopoty po zmianie stron. W pewnym momencie zawodnicy ITB byli już na prowadzeniu (12:11), ale to wtedy pojawiła się odpowiedź od 9INE, które wygrało 5 rund z rzędu, by zainkasować pierwszy punkt w tym Best of 3.

Wraz ze startem Vertigo, to 9INE zdobywało kilka rund z rzędu w ofensywie (6:2). Tuż przed zmianą stron, można było zobaczyć podobny scenariusz, w którym to ITB prowadziło jednym punktem (8:7). W drugiej połowie zdecydowanie lepiej radzili sobie Polacy, gdy po kilku rundach byli już dwa kroki od zwycięstwa (14:9). Ekipa przeciwna nie poddała się jednak tak szybko, ponieważ niedługo później byli już tylko rundę od dogrywki. W decydującej rundzie 3 fragi od Kamila ‘KEi‘ Pietkuna na rampie potwierdziły wyższość 9INE nad ekipą rallena.

9INE 9ine 20 Into The Breach Into the Breach
Ancient 16:12, Vertigo 16:14

Tym sposobem, polski skład 9INE zakwalifikował się do turnieju BLAST Premier Fall Showdown 2023 Europe, który odbędzie się w dniach 4-8 października. Główną stawką tego wydarzenia jest 20 tysięcy dolarów oraz miejsce na większym turnieju BLAST Premier Fall Final.