Respawn.pl

9INE wyżej w rankingu HLTV, a ORKS to druga siła Polski

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwsza wrześniowa aktualizacja światowego rankingu HLTV zdecydowanie popłaciła polskim formacjom. 9INE powędrowało wyżej, a ORKS stało się drugą siłą Polski. NiP z kolei awansował do najlepszej dziesiątki globu. 

NiP w najlepszej dziesiątce świata

Za nami zmagania w grupie A osiemnastego sezonu ESL Pro League. Po zakończonej rywalizacji do play-offów awansowali: Team Vitality, Movistar Riders, Astralis oraz FURIA. Ninjas in Pyjamas jednak wygrało jeden mecz i to wystarczyło, by organizacja ze Szwecji wskoczyła na dziesiątą pozycję. Zmiana nastąpiła również pomiędzy Astralis a FaZe Clane, wszak duński kolektyw wyprzedził amerykańską organizację i to on jest teraz oceniany na piątą siłę globu.

CZYTAJ TAKŻE: Jak zwiększyć FPS w CS2? Najlepsze ustawienia!

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Vitality
 2. Heroic
 3. G2 Eporst
 4. ENCE
 5. Astralis (+1)
 6. FaZe Clan (-1)
 7. GamerLegion
 8. Cloud9
 9. Natus Vincere
 10. Ninjas in Pyjamas (+1)

9INE mimo pauzowania i braku rozgrywanych meczów w ostatnim tygodniu i tak poszło do góry. Krzysztof “Goofy” Górski i jego koledzy zawitali na siedemnastą pozycję! Trzeba przyznać, że sytuacja polskiej formacji bardzo powoli, ale wygląda coraz lepiej. We wcześniej wspomnianych rozgrywkach ESL Pro League brało udział ORKS. Arek “Vegi” Nawojski i spółka co prawda przegrali trzy mecze, ale w trzecim z Grayhound zdecydowanie walczyli. To popłaciło awansem aż o dziewięć pozycji – na 43. i w konsekwencji stanie się drugą polską formacją. W gronie TOP50 znajduje się jeszcze los kogutos oraz Pompa Team, która nie jest już pięćdziesiąta, a 49. ThunderFlash, Anonymo Esports, PGE Turów Zgorzelec oraz Singularity to zespoły, które w pierwszej wrześniowej aktualizacji światowego rankingu HLTV zaliczyły ujemne notowania. Najlepszą dziewiątkę polskich drużyn zamyka NAVI Javelins na 185. pozycji. Polki w ubiegłą niedzielę wygrały ESL Impact Summer Cash Cup, pokonując VP.Angels. To przełożyło się na awans o siedem lokat.

Najlepsza dziewiątka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 17. 9INE (+1)
 • 43. ORKS (+9)
 • 46. los kogutos (+2)
 • 49. Pompa Team (+1)
 • 61. ThunderFlash (-4)
 • 79. Anonymo Esports (-5)
 • 102. PGE Turów Zgorzelec (-7)
 • 112. Singularity (-1)
 • 185. NAVI Javelins (+7)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 11 września.