Respawn.pl

9INE z awansem na IEM Brazil 2023! Ekipa Hadesa pokonała Honoris!

Autor: Maks Bartosik
9INE

9INE poleci do Brazylii na IEM Brazil 2023! Podopieczni Nawrota pokonali w finale zamkniętych kwalifikacji Honoris i zagwarantowali sobie udział w turnieju z serii Intel Grand Slam!

W finale zamkniętych kwalifikacji do IEM Brazil 2023 zmierzyły się dwie polskie formacje – 9INE i Honoris. Oba zespoły wczoraj świetnie przeszły przez pierwsze dwa mecze quali i dzisiejszy mecz miał rozstrzygnąć, która z nich na pewno poleci do Brazylii.

Nuke (pick Honoris)

Pojedynek o wyjazd jednej z ekip na IEM Brazil 2023 rozpoczął się na Nuke, wybranym przez Honoris. TaZ i spółka zdecydowanie lepiej weszli w mecz, wychodząc na prowadzenie 4:2 po stronie terrorystów. 9INE odpowiedziało jednak w świetnym stylu i wykorzystało przewagę, jaką dała im gra po stronie broniącej. Podopieczni Nawrota zgarnęli osiem rund z rzędu i dopiero w ostatniej rundzie pierwszej części Honoris było w stanie odpowiedzieć.

Wynik 10:5 dawał 9INE solidną zaliczkę przed drugą połową, jednak Honoris nie składało broni. Samey i spółka szybko złapali swój rytm i doprowadzili do remisu 10:10, jednak nie udało im się wyjść na prowadzenie. 9INE ponownie złapało wiatr w żagle i po chwili było już 14:11, czego jednak nie zdołali dokończyć. Honoris odpowiedziało wygraniem czterech rund i miało nawet punkt mapowy, którego podopieczni Vinsa nie wykorzystali. W dogrywce lepsi okazali się gracze 9INE, którzy wygrali 22:19.

Ekipa Hadesa mogła skończyć Nuke’a zdecydowanie szybciej, jednak przy wyniku 18:17 takim clutchem popisał się Samey:

Vertigo (pick 9INE)

Drugą mapą w tym starciu było Vertigo, czyli pick 9INE. Formacja Goofy’ego rozpoczęła od gry w ataku i od samego początku pokazywała, że na Vertigo czują się bardzo swobodnie. 9INE objęło prowadzenie 5:0, które dało im wystarczającą przewagę by wygrać pierwszą połowę 10:5.

Po zmianie stron wydawało się, że Honoris jeszcze powalczy. Samey i spółka zgarnęli dwie pierwsze rundy, jednak kolejne rundy wpadały już na konto 9INE. Ekipa dowodzona przez Mynia nie dawała rywalom większych szans i do końca meczu Honoris zdołało ugrać tylko jedną rundę, a 9INE finalnie zakończyło Vertigo wynikiem 16:8.

Dzięki wygranej nad Honoris 9INE zapewniło sobie udział w IEM Brazil 2023. Z kolei formacja TaZa stanie przed jeszcze jedną szansą – jutro Polacy zmierzą się z wygranym meczu ENCEBiG w finale dolnej drabinki.