Respawn.pl

9INE zaproszone do Thunderpick World Championship 2023 EU Series!

Autor: Marcin Kapusta
9INE

Ujawniono drużyny, które wystąpią w play-offach pierwszej odsłony Thunderpick World Championship 2023 EU Series. Zaproszenia powędrowały m.in. do 9INE i MOUZ!

Konsekwentna gra 9INE na arenie międzynarodowej sprawiła, że Olek “hades” Miśkiewicz i spółka otrzymali slota w kolejnym turnieju wysokiej rangi. Oprócz Dziewiątek, w grze zobaczymy strzelców znad Wisły w barwach międzynarodowych kolektywów. Mowa o Szymonie “kRaSnaLu” Mrozku z Monte Esports, Mateuszu “mantuu” Wilczewskim z BIG, Karolu “rallenie” Rodowiczu z Into the Breach, Kamilu “siuhym” Szkaradku z MOUZ oraz Jakubie “kubenie” Gurczyńskim, który odpowiada za wyniki Apeks.

Lista uczestników play-offów wygląda następująco:

9INE9INE 1 BIGbig ApeksApeks Virtus.pro600px Virtus.pro 2019
GamerLegiongamerlegion MonteMonte ITBInto the Breach MOUZmouz 1

Liczna Polonia także w etapie grupowym

W fazie grupowej Thunderpick World Championship EU Series #1 zagrają aż 32 drużyny, w tym m.in. Eternal Fire, Bad News Eagles, Movistar Riders oraz SAW Esports. Jeżeli chodzi o polskie akcenty, to należy do nich Anonymo Esports, ThunderFlash, PGE Turów Zgorzelec, Singularity, Janusz “Snax” Pogorzelski i jego Let Us Cook, a także Falcons Esports, którego częścią od miesiąca jest Miłosz “mhL” Knasiak.

Zmagania w ramach pierwszej odsłony Thunderpick World Championship 2023 Europe rozpoczną się już za pięć dni (tj. 27 lipca) i potrwają do 13 sierpnia. Dwie najlepsze formacje z całej stawki otrzymają bilety do finałów, których pula nagród wynosi okrągłe pół miliona dolarów. Udział w nich potwierdziły już Heroic i ENCE, natomiast M80 Esports i Wildcard zyskały slota poprzez dobrą dyspozycję w Thunerpick World Championship 2023 North America Series #1.