Respawn.pl

9INE zagra o awans do finału ESL Challenger League; W grze także Illuminar

Autor: Michał Maćkowski
9INE

Piątek nie będzie nudny dla polskich kibiców CS:GO, których czeka rywalizacja 9INE oraz Illuminar na międzynarodowej scenie. 

Początek weekendu nie będzie wolny dla wszystkich polskich zespołów, które biorą udział w wielu internetowych rozgrywkach. Bardzo ważne spotkanie czeka dzisiaj reprezentantów 9INE, ale o pozostanie w turnieju zagrają także gracze Illuminar.

Illuminar krok od odpadnięcia z CCT North Europe 5

Piąty sezon CCT North Europe nie idzie na razie po myśli graczom Illuminar, którzy już dzisiaj mogą się pożegnać dalszą nadzieją o awans do fazy pucharowej. Oczko do tej pory wygrało jedno z trzech rozegranych spotkań, przez co nie ma już miejsca na błędy. Dzisiaj Polacy w swoim pojedynku być albo nie być w tych rozgrywkach zawalczą z czeskim Sinners. Czesi w tym spotkaniu zagrają w osłabieniu, bo miejsce doświadczonego Tomáš “oskar” Šťastný zajmie David “forsyy” Bílý.

9INE zagra o finał ESL Challenger League

Wieczorem do akcji wkroczą jeszcze zawodnicy 9INE, przed którymi bardzo ważne spotkanie w 44 sezonie ESL Challenger League. Ekipa Wiktora “mynio” Kruka zagra bowiem o awans do finału rozgrywek z rosyjskim 1WIN. Wcześniej nasi rodacy zdołali pokonać K23. Jeżeli Polacy przegrają w tym spotkaniu, a dalsze zwycięstwo w lidze będą musieli walczyć w dolnej drabince.

Harmonogram spotkań na dziś