Respawn.pl

9INE zagra o ESL Pro League!

Autor: Michał Maćkowski
9INE

9INE jest już krok od awansu do ESL Pro League! Polacy po wczorajszym cennym zwycięstwie awansowali do finału ESL Challenger League.

Wczorajszy dzień dla 9INE z pewnością można zaliczyć do udanych, bowiem zadanie zostało wykonane. Polacy w finale górnej drabinki ESL Challenger League pokonali 1WIN, przez co dzieli ich tylko jeden mecz od awansu do CS’owej Ligi Mistrzów, czyli ESL Pro League.

9INE w finale ESL Challenger League

Nie trzeba wiele mówić, aby określić, jak to zwycięstwo jest cenne dla 9INE. Ekipa Wiktora “mynio” Kruka we wczorajszym finale górnej drabinki mierzyła się z rosyjskim 1WIN, które na Mirage dało cenną lekcję naszym rodakom, wygrywając 16:5. To jednak dziewiątka ani na chwilę nie zwątpiła i na Nuke bardzo dobrze zagrała po stronie atakującej, wygrywając dziewięć rund. Niestety gra po stronie antyterrorystów nieco kulała, lecz pod sam koniec udało się domknąć mapę 16:14.

Na sam koniec drużyny przeniosły się na Overpassa, gdzie mimo przegranej pistoletówki, to 9INE zdecydowanie dominowało na mapie. Nasi rodacy zdołali wygrać dziesięć rund po stronie broniącej, a bardzo dobrą formę podtrzymali po przejściu do terrorystów. To pozwoliło dobić rywala na trzeciej mapie, którą udało się wygrać 16:6 i całe spotkanie 2:1.

9INE vs 1WIN – 2:1

  • Mirage – 5:16
  • Nuke – 16:14
  • Overpass -16:6

Mecz dzieli Polaków od ESL Pro League

Polacy dzięki ważnemu zwycięstwu z 1WIN awansowali do finału ESL Challenger League, gdzie w systemie BO5 mają już mapę przewagi. To jednak najważniejsze spotkanie naszych rodaków czeka już jutro o godzinie 16, bo w finale toczy się walka nie tylko o 20 000$, ale także o awans do osiemnastego sezonu ESL Pro League. Rywalem Polaków będzie jedna z trzech drużyn: Monte, SAW lub 1WIN.