Respawn.pl

9INE zagra w fazie grupowej IEM Cologne 2023!

Autor: Maks Bartosik
9INE

Za nami kolejny mecz 9INE podczas IEM Cologne 2023. Polacy wygrali 2:1 z Team Liquid i zagrają w fazie grupowej turnieju!

Spotkanie pomiędzy 9INE i Team Liquid miało zadecydować o tym, która z drużyn zagra w fazie grupowej IEM Cologne 2023, a która pożegna się z Kolonią. Mecz rozgrywany był w formacie Best Of Three – Liquid wybrało Ancienta, 9INE Vertigo, a decydującą mapą miał być Overpass.

Ancient (pick Liquid)

Początek Ancienta był dla Polaków jak zawsze nieudany. 9INE grając po stronie broniącej przegrywało w pewnym momencie aż 2:9. W końcówce pierwszej części Polacy jednak się obudzili i zdołali ugrać cztery rundy, zmniejszając stratę do trzech punktów.

Po zmianie stron Liquid wygrało dwie pierwsze rundy i prowadziło już 11:6. 9INE zdołało odpowiedzieć na to wygraniem trzech rund, ale pozostała część meczu ponownie przebiegała pod dyktando Liquid. Yekindar i spółka przegrali tylko jedną z kolejnych sześciu rund i finalnie wygrali swoją mapę 16:10.

Vertigo (pick 9INE)

W swoją mapę polska formacja weszła z niesamowitą pewnością. Podopieczni Nawrota od początku dominowali rywali i w defensywie nasi rodacy ugrali aż trzynaście rund. Po zmianie stron Liquid zanotowało jednak dobry start i wygrało trzy rundy, ale to było na tyle. 9INE szybko dokończyło dzieło zniszczenia, wygrywając 16:6.

Overpass (decider)

Decydującą mapę, Overpassa, Polacy rozpoczęli od gry w ataku. 9INE wyszło na prowadzenie 2:0, jednak Liquid szybko się otrząsnęło i po chwili było już 6:2 dla Yekindara i spółki. “Dziewiątki” miały jednak przygotowaną odpowiedź i zdołały wyjść na jednorundowe prowadzenie do przerwy, notując lekką przewagę przed decydującą częścią trzeciej mapy.

Wejście w stronę broniącą nie należało do zbyt udanych w wykonaniu 9INE. Polacy przegrali pierwsze pięć rund i na tablicy widniał wynik 12:8 dla Liquid. Wtedy jednak nastąpiło niesamowite przebudzenie Polaków, którzy wygrali aż osiem rund z rzędu, finalnie wygrywając 16:12!

Wygrana nad Liquid oznacza dla 9INE awans do fazy grupowej IEM Cologne 2023, a dla Liquid powrót do domu. Yekindar i spółka mogą tym samym przybić piątkę z Brazylijczykami z FURIA, którzy chwilę wcześniej odpadli przegrywając 0:2 z The Mongolz.