Respawn.pl

9INE zagra w świątyni Counter-Strike’a! Polacy z zaproszeniem na IEM Cologne 2023!

Autor: Maks Bartosik
9ine goofy

Dzisiaj poznaliśmy kolejnych uczestników nadchodzącego IEM Cologne 2023! Po aktualizacji rankingu ESL, niemiecka firma przyznała kolejne zaproszenia, a jedno z nich przypadło Polakom z 9INE!

Po zakończeniu BLAST.tv Major Paris 2023, IEM Dallas 2023 i wiosennych finałów BLAST, najbliższym dużym turniejem w kalendarzu jest legendarny Intel Extreme Masters w Kolonii. Dotychczas znaliśmy tylko pięć zespołów, które były pewne wystąpienia w świątyni Counter-Strike’a. Mowa o czterech zespołach które zagrają w fazie grupowej – Vitality, FaZe, G2, ENCE oraz BIG Academy, które jako mistrz Niemiec zmagania u siebie w domu rozpocznie od fazy Play-in.

W poniedziałek organizatorzy ogłosili kolejnych uczestników turnieju w Kolonii. W fazie grupowej oprócz wspomnianej czwórki zobaczymy także Heroic, Cloud 9, Natus Vincere oraz GamerLegion z Siuhym w składzie.

Najważniejsze są jednak zaproszenia do fazy Play-in, a zwłaszcza te jedno, które przypadło 9INE. Polacy otrzymali je na podstawie rankingu ESL, w którym po dzisiejszej aktualizacji zajmują trzynaste miejsce. Oprócz polskiej formacji, zaproszenia do fazy Play-in IEM Cologne 2023 otrzymały też takie drużyny jak MOUZ, FURIA, Team Liquid, NIP, Astralis czy Monte z KrasnaLem w składzie oraz Into The Breach z Rallenem.

Pełną listę uczestników IEM Cologne 2023 możecie zobaczyć poniżej:

Zmagania w Kolonii rozpoczną się pod koniec lipca, a w puli nagród znalazł się milion dolarów. W dniach 25-26 lipca rozegrana zostanie faza Play-in, która wyłoni kolejnych ośmiu uczestników głównego etapu turnieju. Ten z kolei wystartuje 27 lipca i potrwa do szóstego sierpnia, gdy poznamy mistrza IEM Cologne 2023!