Respawn.pl

9INE ZAWALCZY DZIŚ O ESL PRO LEAGUE; W grze także Illuminar oraz Honoris

Autor: Michał Maćkowski
9INE

Niedziela będzie pełna emocji dla polskich kibiców CS:GO. W akcji zobaczymy łącznie trzy formacje znad Wisły, w tym 9INE, które czeka walka o ESL Pro League. 

Czas na kolejne emocje z udziałem polskich drużyn CS:GO, które czekają bardzo ważne spotkania. 9INE powalczy bowiem o ESL Pro League, natomiast Illuminar oraz Honoris bez miejsca na błędy zagrają o fazę pucharową internetowego turnieju z serii CCT.

9INE KROK OD ESL PRO LEAGUE!

Każde spotkanie w drodze o ESL Pro League jest ważne, jednak kiedy mówimy o finale, to mówimy o najważniejszym pojedynku w tym sezonie. 9INE nie przegrywając żadnego spotkania do tej pory w 44 sezonie ESL Challenger League już dzisiaj może zapewnić sobie awans do jednej z najbardziej prestiżowych rozgrywek na świecie.

To jednak nie będzie takie łatwe, bo ekipa Wiktora “mynio” Kruka mimo mapy przewagi w systemie BO5 czeka nie lada wyzwanie. Polacy zmierzą się z Monte, w którym gra także nasz rodak – Szymon “kRaSnaL” Mrozek. Ukraińska formacja z Polakiem i Jordańczykiem posiada serię dziewięciu wygranych z rzędu i wszystkie te mecze odbyły się w systemie BO3. Na dodatek ostatnie spotkanie między tymi zespołami rozegrane zostało ósmego czerwca i wtedy zwycięsko z tej rywalizacji wyszli zawodnicy Monte.

Illuminar i Honoris chcą zagrać w fazie pucharowej CCT North Europe 5

Dzisiaj poznamy także wszystkich uczestników fazy pucharowej piątego sezonu CCT North Europe 5. Na ten moment żadna polska formacja, która brała udział w rywalizacji Swiss, nie awansowała do kolejnego etapu. W turnieju pozostały dwie polskie drużyny, które posiadają bilans 2-2 i nie mają już miejsca na błędy. Mowa o Honoris i Illuminar.  Oczko już o 13:00 zmierzy się z akademią BIG, natomiast ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa, którego nie zobaczymy w dzisiejszym spotkaniu, czeka rywalizacja z akademią Ninjas in Pyjamas. Porażka w tych pojedynkach spowoduje odpadnięcie z dalszej części CCT North Europe 5.

Harmonogram spotkań na dziś

  • Illuminar vs BIG Academy – 13:00 (BO3, transmisja)
  • 9INE vs Monte  – 16:00 (BO5, mapa przewagi dla 9INE, transmisja)
  • Honoris vs Young Ninjas – 19:00 (BO3, transmisja)