Respawn.pl

9INE żegna się z Majorem; G2 wygrywa po raz pierwszy

Autor: Filip Woszczek

Niedziela w Paryżu to ostatni dzień, w którym Polacy rozegrali jakąkolwiek mapę w ramach Majora. Polska ekipa uznała wyższość FaZe już po dwóch mapach, natomiast G2 równie gładko poradziło sobie z FURIA, pozostając w grze o playoff’y.

Inferno, będące mapą po raz pierwszy rozegraną przez zespół 9INE, nie wyglądało dla nich zbyt obiecująco. W pewnym momencie zawodnicy FaZe mieli już wynik 11:1, a pod koniec połówki Polacy dołożyli jeszcze 3 rundy, lecz później czekała ich trudniejsza strona terrorystów. Wygrana pistoletówka dała nadzieję na powrót do tego pojedynku, ale FaZe w porę odjechało z wynikiem, pozbawiając szans rywali na wyrównanie.

Sytuacja wcale nie poprawiła się na Anubis, na którym Polacy tak dobrze sobie radzili w poprzednich spotkaniach. Ekipa FaZe ponownie dominowała w pierwszej połowie, zdobywając aż 13 rund jako zespół antyterrorystów. W dalszej części spotkania, 9INE próbowało jeszcze doprowadzić do dogrywki, ale ich starania zakończyły się na ósmym punkcie.

9INE9ine02fazFaZe
Inferno 10:16, Anubis 8:16

Pierwsza z pistoletówek wpadła na konto FURIA, ale odpowiedź od G2 nastąpiła już w kolejnej rundzie. Połówka nie wyglądała pocieszająco dla Brazylijczyków, ponieważ ich rywale zdobyli aż 9 rund z rzędu w ataku (1:9). Po zmianie stron FURIA okazało się nieco lepsze, ponieważ wkrótce byli 3 rundy od wyrównania wyniku (8:11). Później Nikola “NiKo” Kovač i jego zespół dokończyli robotę, zgarniając pozostałe 5 punktów z rzędu.

Brazylijska formacja dobrze rozpoczęła Mirage, gdy w ataku to oni byli zdobywcami pierwszych kilku rund (4:1). Przeciwnik i tak nie stracił kontroli nad tą połową, a kolejne 10 rund konsekwentnie wygrywało G2. Druga połowa nie przyniosła Brazylijczykom nadziei na powrót, z uwagi na szybko zdobywane rundy przez rywali.

G2g220firFURIA
Inferno 16:8, Mirage 16:7

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.