Respawn.pl

9INE żegna się z Rio po nieprzyjemnym meczu. Aż 16 przegranych rund z rzędu!

Autor: Filip Woszczek
9INE

Przez większość dzisiejszego spotkania, mogliśmy zobaczyć naprawdę dobrą grę ze strony polskiej formacji. Nie wystarczyło to jednak by zakończyć starcie zwycięsko przeciwko Ninjas in Pyjamas, które wzniosło się na wyżyny umiejętności. 

Vertigo, czyli jedna z najlepszych map 9INE, rozpoczęła się od wygranych sześciu rund z rzędu w ataku. Dominacja polskiej ekipy została stonownana pod koniec pierwszej połowy, gdy Ninjas in Pyjamas zdołało dogonić wynik (7:8). Pistoletówka, oraz nastepująca po tym runda trafiły na konto szwedzkiej organizacji, ale to Polacy przejęli inicjatywę w obronie, zdobywając aż 8 rund z rzędu, by przenieść się na Mirage.

Na początku drugiej mapy dobrze zaprezentowała się ekipa rywala, inkasując 4 rundy po stronie terrorystów. Od tego momentu jednak wszystko toczyło się po myśli 9INE, które dało sobie aż 11 rund zaliczki przed zmianą stron. Świetny call w środku pistoletówki dał Polakom punkt, ale NiP odpowiedział już w kolejnej rundzie. To dało im w sumie 3 kroki bliżej wyrównania wyniku (7:12), aczkolwiek nie oznaczało to zwolnienia tempa przez polski zespół. Wszystko zatrzymało się jednak na piętnastym punkcie, ponieważ to wtedy przeciwnicy zdobywali runda za rundą, by doprowadzić do dogrywki z wyniku 8:15. Polska formacja nie znalazła odpowiedzi na defensywę NiPu, więc spotkanie musiało znaleźć swój koniec na Overpassie.

Liczba rund zdobywanych z rzędu przez Ninjas in Pyjamas była stale powiększana na decydującej mapie. Dopiero po serii 16 wygranych rund, 9INE zainkasowało pierwszą z nich (1:5). Pomimo światełka w tunelu, nic nie wskazywało na to, by rywale zatrzymali się choć na chwilę po stronie atakującej (3:12). Polska ekipa pokazała się zdecydowanie lepiej po zmianie stron, ponieważ zdobyła jeszcze 9 rund, zanim Ninjas in Pyjamas zdobyło brakujący punkt.

9INE9INE12ninjas in pyjamas nipNinjas in Pyjamas
Vertigo 16:9, Mirage 15:19, Overpass 12:16

Pomimo porażki polskiego zespołu, w grze pozostał jeszcze Maciej ‘F1KU’ Miklas, który wraz z OG nadal walczy o playoffy. Transmisje ze spotkań w ramach IEM Rio 2023 można obejrzeć na kanale ESL.