9INE zgarnia pierwszą wygraną w ramach Brazy Party 2023

Autor: Filip Woszczek
9INE, CS:GO

9INE inkasuje pierwsze zwycięstwo w internetowym turnieju Brazy Party 2023. Polska formacja sprawnie radzi sobie z brazylijskim składem Imperial, który grał ze zmiennikiem.

Polska ekipa stawiana była w tym spotkaniu jako zdecydowany faworyt. Oczekiwania potwierdziły się dobitnie dla rywali 9INE, ponieważ w pierwszej połowie Overpassa zdołali zdobyć tylko jedną rundę w ataku. Znacznie lepiej pokazali się Brazylijczycy po zmianie stron, ponieważ zdobyli wtedy jeszcze 8 rund, zanim pojedynek przeniósł się na Vertigo.

Na mapie wybranej przez polski zespół to Imperial radziło sobie trochę lepiej, jeśli chodzi o stronę atakującą. Mimo zdobycia przez Brazylijczyków 9 rund, 9INE nie pozostało dłużne, wkrótce wychodząc na prowadzenie. Ekipa przeciwna zdobyła w drugiej połowie tylko 2 punkty, zanim Polacy przypieczętowali zwycięstwo na tej mapie i w całym spotkaniu.

9INE 9ine 20 imperial Imperial
Overpass 16:9, Vertigo 16:11

W kolejnym pojedynku 9INE stanie naprzeciw Cloud9, które poprzednio także zainkasowało zwycięstwo, po trudnym meczu przeciwko Sprout. Pojedynek zaplanowano na sobotę o godzinie 20:00.