Respawn.pl

9z w komplecie. Organizacja pozyskała snajpera z Movistar Riders

Autor: Krzysztof Sarna
martinezsa

Szufla na scenie Counter-Strike’a powoli zmierza do końca. Oczywiście społeczność CS-a 2 nadal jest zasypywana ogłoszeniami o kolejnych ruchach kadrowych, niemniej jednak są to zazwyczaj potwierdzenia planowanych znacznie wcześniej przetasowań. 9z skompletowało swój skład po tym, jak pozyskało dotychczasowego snajpera Movistar Riders, Antonia “MartinezSa” Martineza.

Z Movistar Riders do 9z

Na dobrą sprawę 9z nie przeprowadzałoby żadnych zmian w składzie, gdyby nie fakt, że Santino “try” Rigal musiał odsunąć się od aktywnego składu ze względu na czynniki zdrowotne. Tak więc to nowy nabytek, jakim jest MartinezSa przejmie obowiązki snajperskie w szeregach organizacji wywodzącej się z Argentyny. Warto jednak przypomnieć, że tuż na początku października z drużyną rozstał się David “dav1deuS” Tapia Maldonado, który przeszedł na ławkę rezerwowych na własne życzenie. Organizacja szybko w główne struktury wprowadziła Matiasa “⁠HUASOPEEK⁠” Ibañeza Hernandeza, ale sprowadzenie snajpera zajęło więcej czasu. 

CZYTAJ TAKŻE: FURIA z wielkim awansem melduje się w TOP10 rankingu HLTV! Debiut PALOMY

Dotychczas Hiszpan reprezentował barwy Movistar Riders, na którego pokład zawitał 12 grudnia 2022 roku. Jeszcze wcześniej natomiast był częścią VELOX, również przez rok. Mimo że sam 22-latek indywidualnie wypadł dobrze, tak sama drużyna nie zdołała powrócić ani nawiązać do wyników za czasów gry Alvaro “SunPayusa” Garcii. Rating snajpera przez ostatni rok to 1.11. Wraz z MR sięgnął jedynie po mistrzostwo ESL Challenger Melbourne, wygrywając w finale przeciwko Bad News Eagles 2:0. Natomiast takie imprezy, jak osiemnasty sezon ESL Pro League, BLAST Premier Fall Showdown 2023 czy Roobet Cup 2023 zakończyły się dla Movistar Riders na ćwierćfinale. 

Aktualny skład 9z prezentuje się następująco:

  • Maximiliano “⁠max⁠” Gonzalez
  • Franco “⁠dgt⁠” Garcia
  • Nicolás “⁠buda⁠” Kramer
  • Matias “⁠HUASOPEEK⁠” Ibañez Hernandez
  • Antonio “⁠MartinezSa⁠” Martinez
  • Gustavo “⁠tge⁠” Motta – trener

Na ten moment nie wiadomo, kiedy dojdzie do oficjalnego debiutu powyższego składu. Na obecną chwilę jedynym zaplanowanym występem 9z są światowe finały FiReLEAGUE 2024, które odbędą się w dniach 19-25 maja 2024 roku w Buenos Aires. Lista uczestników jest już skompletowana, poza 9z pojawią się następujące zespoły: Virus.pro, Movistar Riders, SAW, paiN, Fnatic, Imperial oraz BESTIA. Możemy jednak być pewni, że podopieczni Gustavo “tge” Motty zadebiutują znacznie szybciej.