Respawn.pl

9z z nowym trenerem – to dotychczasowy analityk zespołu!

Autor: Maks Bartosik

Wyjaśniła się także kwestia nowego trenera 9z Team. Argentyńska organizacja zdecydowała się nie zatrudniać nowego trenera, a tę rolę powierzono dotychczasowemu analitykowi drużyny.

Południowamerykański zespół zdecydował się kilka dni temu na zmianę trenera. Z organizacją pożegnał się Rafael “zakk” Fernandes, który po trzech latach postanowił nie przedłużać kontraktu z 9z Team. Brazylijczyk znalazł już nowego pracodawcę, a o tym kto nim został przeczytacie tutaj.

W weekend 9z Team wydało komunikat, w którym organizacja poinformowała, że nie zamierza podpisywać umowy z nowym trenerem, a wakat po zakku zajmie dotychczasowy analityk. Jest nim Gustavo “tge” Motta, który pracuje z klubem od czerwca 2022 roku. Brazylijczyk przed dołączeniem do obecnego zespołu współpracował m.in. z Paqueta Gaming czy B4 Esports.

Nowy szkoleniowiec będzie miał dwa zadania – pomóc drużynie awansować na majora w Paryżu oraz odpowiednio wprowadzić do gry nowego snajpera – Santino “⁠try⁠ Rigala, który niedawno przeniósł się do zespołu maxa i spółki z 00Nation. O tym transferze możecie przeczytać klikając w link poniżej.

CZYTAJ TAKŻE: Ciekawa wymiana pomiędzy 00Nation i 9Z!

Aktualny skład 9z Team prezentuje się następująco:

Uruguay Franco “⁠dgt⁠ Garcia
Uruguay Maximiliano “⁠max⁠ Gonzalez
Chile David “⁠dav1deuS⁠ Tapia Maldonado
Argentina Nicolás “⁠buda⁠ Kramer
Argentina Santino “⁠try⁠ Rigal

Brazil Gustavo “tge” Motta (trener)

Argentina Martin “⁠rox⁠ Molina (rezerwowy)