Serhij “starix” Ishchuk (Сергій Іщук) (ur. 14 grudnia 1987 w Kijowie) – jeden z najbardziej utytułowanych ukraińskich graczy i trenerów w historii Counter-Strike’a. Członek legendarnego składu Natus Vincere, obecny szkoleniowiec rosyjskiego zespołu Aurora Gaming.
REPREZENTOWANE ZESPOŁY
- Aurora (31.08.2022 – teraz) (trener)
- AVE (17.04.2021 – 26.05.2022) (trener)
- Hard Legion (07.09.2020 – 17.04.2021) (trener)
- 1WIN (30.01.2020 – 20.06.2020)
- Melbet Team (28.09.2019 – 30.01.2020)
- Runtime.gg (05.01.2019 – 19.03.2019)
- UnderPressure (17.10.2018 – 05.01.2019)
- k1ck EC (03.05.2018 – 19.08.2018)
- Team Spirit (10.05.2017 – 04.10.2017)
- NAVI (17.03.2015 – 10.03.2017) (trener)
- Natus Vincere (14.02.2010 – 17.03.2015)
- Arbalet UA (17.12.2009 – 14.02.2010)
- KerchNET (16.05.2009 – 11.12.2009)
- Amazing Gaming (06.02.2007 – 01.01.2009)
OSIĄGNIĘCIA TRENERSKIE
2023
2022
2021
2017
2016
2015
2023
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
1. miejsce | CCT South Europe Series 3 | |
2. miejsce | CCT North Europe Series 3 | |
1. miejsce | CCT South Europe Series 2 |
2022
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
1. miejsce | ESEA Cash Cup Autumn 2022 Europe 7 | |
3. miejsce | 42. sezon ESEA Advanced Europe | |
2. miejsce | 1. sezon Winline Insight | |
1. miejsce | ESEA Cash Cup Winter 2021 Europe 6 |
2021
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
3/4. miejsce | Exeedme Revolution | |
3/4. miejsce | Malta Vibes Knockout Series 3 | |
1. miejsce | ESEA Cash Cup Autumn 2021 Europe 2 | |
3. miejsce | 2. sezon Gjirafa50 Masters League |
2017
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
5/8. miejsce | ELEAGUE Major Atlanta 2017 |
2016
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
3/4. miejsce | EPICENTER 2016 | |
1. miejsce | ESL One New York 2016 | |
3/4. miejsce | 1. sezon ELEAGUE | |
5/8. miejsce | Major ESL One Cologne 2016 | |
2. miejsce | StarLadder i-League Invitational 1 | |
2. miejsce | DreamHack Masters Malmo 2016 | |
2. miejsce | MLG Major Championship Columbus 2016 | |
1. miejsce | 2. sezon Counter Pit League | |
3/4. miejsce | IEM Katowice 2016 | |
1. miejsce | DreamHack Open Leipzig 2016 | |
2. miejsce | StarLadder i-League StarSeries XIV |
2015
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
2. miejsce | 2. sezon ESL ESEA Pro League | |
1. miejsce | IEM San Jose 2015 | |
3. miejsce | 2. sezon ESL ESEA Pro League Europe | |
2. miejsce | Major DreamHack Open Cluj-Napoca 2015 | |
2. miejsce | Gaming Paradise 2015 | |
5/8. miejsce | Major ESL One Cologne 2015 | |
2. miejsce | 7. sezon CEVO Professional | |
3/4. miejsce | FACEIT 2015 Stage 2 Finals | |
1. miejsce | Electronic Sports World Cup 2015 | |
1. miejsce | StarLadder StarSeries XIII | |
2. miejsce | DreamHack Open Summer 2015 | |
3/4. miejsce | Gfinity Spring Masters 2 | |
1. miejsce | ESL Pro League Winter 2015 |
Aurora Gaming (2022 – teraz)
- 1. miejsce – CCT South Europe Series 3
- 2. miejsce – CCT North Europe Series 3
- 1. miejsce – CCT South Europe Series 2
- 1. miejsce – ESEA Cash Cup Autumn 2022 Europe 6
- 3. miejsce – 42. sezon ESEA Advanced Europe
AVE (2021- 2022)
- 2. miejsce – 1. sezon Winline Insight
- 1. miejsce – ESEA Cash Cup Winter 2021 Europe 6
- 3/4. miejsce – Exeedme Revolution
- 3/4. miejsce – Malta Vibes Knockout Series 3
- 1. miejsce – ESEA Cash Cup Autumn 2021 Europe 2
- 3. miejsce – 2. sezon Gjirafa50 Masters League
Natus Vincere (2015 – 2017)
- 5/8. miejsce – ELEAGUE Major Atlanta 2017
- 3/4. miejsce – EPICENTER 2016
- 1. miejsce – ESL One New York 2016
- 3/4. miejsce – 1. sezon ELEAGUE
- 5/8. miejsce – Major ESL One Cologne 2016
- 2. miejsce – StarLadder i-League Invitational 1
- 2. miejsce – DreamHack Masters Malmo 2016
- 2. miejsce – MLG Major Championship Columbus 2016
- 1. miejsce – 2. sezon Counter Pit League
- 3/4. miejsce – IEM Katowice 2016
- 1. miejsce – DreamHack Open Leipzig 2016
- 2. miejsce – StarLadder i-League StarSeries XIV
- 2. miejsce – 2. sezon ESL ESEA Pro League
- 1. miejsce – IEM San Jose 2015
- 3. miejsce – 2. sezon ESL ESEA Pro League Europe
- 2. miejsce – Major DreamHack Open Cluj-Napoca 2015
- 2. miejsce – Gaming Paradise 2015
- 5/8. miejsce – Major ESL One Cologne 2015
- 2. miejsce – 7. sezon CEVO Professional
- 3/4. miejsce – FACEIT 2015 Stage 2 Finals
- 1. miejsce – Electronic Sports World Cup 2015
- 1. miejsce – StarLadder StarSeries XIII
- 2. miejsce – DreamHack Open Summer 2015
- 3/4. miejsce – Gfinity Spring Masters 2
- 1. miejsce – ESL Pro League Winter 2015
OSIĄGNIĘCIA DRUŻYNOWE
2023
2018
2017
2016
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2023
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
2. miejsce | GOAT League 2023 |
2018
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
1. miejsce | Rivarly CIS Invitational |
2017
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
1. miejsce | Binary Dragons Prestige LAN |
2016
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
2. miejsce | DreamHack Masters Malmo 2016 |
2014
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
3/4. miejsce | Major DreamHack Winter 2014 | |
4. miejsce | Electronic Sports World Cup 2014 | |
2. miejsce | StarLadder StarSeries XI | |
1. miejsce | 1. sezon Game Show League | |
5/8. miejsce | Major ESL One Cologne 2014 | |
4. miejsce | 16. sezon ESEA Global Invite | |
2. miejsce | DreamHack Summer 2014 | |
3. miejsce | 16. sezon ESEA Invite Europe | |
13/16. miejsce | ESL Major Series One Katowice 2014 | |
1/6. miejsce | EMS One Katowice 2014 Online Finals | |
1. miejsce | StarLadder StarSeries IX |
2013
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
2. miejsce | StarLadder StarSeries VIII | |
13/16. miejsce | Major DreamHack Winter 2013 | |
3. miejsce | TECHLABS Cup 2013 Moscow Finals | |
3/4. miejsce | DreamHack Bucharest 2013 | |
2. miejsce | DISTRICT Prague Challenge | |
2. miejsce | StarLadder StarSeries VI | |
3. miejsce | StarLadder StarSeries V |
2012
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
2. miejsce | Pro Gamer Series Exponor 2012 | |
2. miejsce | TECHLABS Cup Ukraine 2012 | |
2. miejsce | GameGune 2012 | |
2. miejsce | DreamHack Summer 2012 | |
2. miejsce | Copenhagen Games 2012 | |
1. miejsce | TECHLABS Cup 2012 Moscow | |
2. miejsce | IEM VI Hannover | |
1. miejsce | IEM VI Global Challenge Kyiv |
2011
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
3. miejsce | MSI BEAT IT 2011 | |
2. miejsce | Electronic Sports World Cup 2011 | |
2. miejsce | Samsung Euro Championship 2011 | |
3. miejsce | WEG eStars 2011 | |
3. miejsce | GameGune 2011 | |
1. miejsce | Adepto BH Open 2011 | |
3. miejsce | DreamHack Summer 2011 | |
1. miejsce | ASUS Open Spring 2011 | |
1. miejsce | OSPL Spring 2011 | |
1. miejsce | Intel Challenge Super Cup 7 | |
1. miejsce | IEM V Hannover | |
4. miejsce | Europejskie finały IEM V Hannover |
2010
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
1. miejsce | DreamHack Winter 2010 | |
4. miejsce | World Esports Masters 2010 | |
1. miejsce | World Cyber Games 2010 | |
3. miejsce | ASUS Open Summer 2010 | |
2. miejsce | European Nations Champions 2010 | |
3. miejsce | IEM V Global Challenge Shanghai | |
3. miejsce | GameGune 2010 | |
1. miejsce | Arbalet Dallas 2010 | |
1. miejsce | Electronic Sports World Cup 2010 | |
2. miejsce | Arbalet Europe 2010 | |
1. miejsce | Arbalet Cup BO4 | |
1. miejsce | Arbalet Ukraine 2010 | |
1. miejsce | IEM IV Hannover | |
1. miejsce | Arbalet Cup Asia 2010 |
2009
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
3. miejsce | ASUS Open Autumn 2009 | |
2. miejsce | Arbalet Cup Ałmaty 2009 | |
3. miejsce | Arbalet Cup 2 | |
4. miejsce | ASUS Open Spring 2009 | |
1. miejsce | Arbalet Cup 1 | |
1. miejsce | ASUS Winter Cup 2009 |
2008
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
3. miejsce | GameGune 2008 | |
1. miejsce | ASUS Open Spring 2008 | |
3. miejsce | DTS Cup 2008 | |
2. miejsce | ASUS Open Winter 2008 |
2007
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
2. miejsce | 2. sezon UACAP Finals | |
3. miejsce | World Cyber Games 2007 | |
4. miejsce | Intel Challenge Cup 2007 | |
2. miejsce | ASUS Open Summer 2007 | |
1. miejsce | 1. sezon UACAP Finals | |
3. miejsce | DTS Cup 2007 |
2006
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
2. miejsce | NetLine Cup | |
4. miejsce | ASUS Open Summer 2006 | |
3. miejsce | Perm Period 2006 | |
1. miejsce | DTS Cup 2006 |
Team buster (2023)
- 2. miejsce – GOAT League 2023
k1ck EC (2018)
- 1. miejsce – Rivarly CIS Invitational
Spirit (2017)
- 1. miejsce – Binary Dragons Prestige LAN
Natus Vincere (2010 – 2015)
- 2. miejsce – DreamHack Masters Malmo 2016
- 3/4. miejsce – Major DreamHack Winter 2014
- 4. miejsce – Electronic Sports World Cup 2014
- 2. miejsce – StarLadder StarSeries XI
- 1. miejsce – 1. sezon Game Show League
- 5/8. miejsce – Major ESL One Cologne 2014
- 4. miejsce – 16. sezon ESEA Global Invite
- 2. miejsce – DreamHack Summer 2014
- 3. miejsce – 16. sezon ESEA Invite Europe
- 13/16. miejsce – ESL Major Series One Katowice 2014
- 1/6. miejsce – EMS One Katowice 2014 Online Finals
- 1. miejsce – StarLadder StarSeries IX
- 2. miejsce – StarLadder StarSeries VIII
- 13/16. miejsce – Major DreamHack Winter 2013
- 3. miejsce – TECHLABS Cup 2013 Moscow Finals
- 3/4. miejsce – DreamHack Bucharest 2013
- 2. miejsce – DISTRICT Prague Challenge
- 2. miejsce – StarLadder StarSeries VI
- 3. miejsce – StarLadder StarSeries V
- 2. miejsce – Pro Gamer Series Exponor 2012
- 2. miejsce – TECHLABS Cup Ukraine 2012
- 2. miejsce – GameGune 2012
- 2. miejsce – DreamHack Summer 2012
- 2. miejsce – Copenhagen Games 2012
- 1. miejsce – TECHLABS Cup 2012 Moscow
- 2. miejsce – IEM VI Hannover
- 1. miejsce – IEM VI Global Challenge Kyiv
- 3. miejsce – MSI BEAT IT 2011
- 2. miejsce – Electronic Sports World Cup 2011
- 2. miejsce – Samsung Euro Championship 2011
- 3. miejsce – WEG eStars 2011
- 3. miejsce – GameGune 2011
- 1. miejsce – Adepto BH Open 2011
- 3. miejsce – DreamHack Summer 2011
- 1. miejsce – ASUS Open Spring 2011
- 1. miejsce – OSPL Spring 2021
- 1. miejsce – Intel Challenge Super Cup 7
- 1. miejsce – IEM V Hannover
- 4. miejsce – Europejskie finały IEM V Hannover
- 1. miejsce – DreamHack Winter 2010
- 4. miejsce – World Esports Masters 2010
- 1. miejsce – World Cyber Games 2010
- 3. miejsce – ASUS Open Summer 2010
- 3. miejsce – IEM V Global Challenge Shanghai
- 3. miejsce – GameGune 2010
- 1. miejsce – Arbalet Dallas 2010
- 1. miejsce – Electronic Sports World Cup 2010
- 2. miejsce – Arbalet Europe 2010
- 1. miejsce – Arbalet Cup BO4
- 1. miejsce – Arbalet Ukraine 2010
- 1. miejsce – IEM IV Hannover
Arbalet UA (2009 – 2010)
- 1. miejsce – Arbalet Cup Asia 2010
KerchNET (2009)
- 3. miejsce – ASUS Open Autumn 2009
- 2. miejsce – Arbalet Cup Ałmaty 2009
- 3. miejsce – Arbalet Cup 2
- 4. miejsce – ASUS Open Spring 2009
- 1. miejsce – Arbalet Cup 1
- 1. miejsce – ASUS Winter Cup 2009
Amazing Gaming (2007 – 2009)
- 3. miejsce – GameGune 2008
- 1. miejsce – ASUS Open Spring 2008
- 3. miejsce – DTS Cup 2008
- 2. miejsce – ASUS Open Winter 2008
- 2. miejsce – 2. sezon UACAP Finals
- 3. miejsce – World Cyber Games 2007
- 4. miejsce – Intel Challenge Cup 2007
- 2. miejsce – ASUS Open Summer 2007
- 1. miejsce – 1. sezon UACAP Finals
- 3. miejsce – DTS Cup 2007
eXplosive (2006)
- 4. miejsce – ASUS Open Summer 2006
- 3. miejsce – Perm Period 2006
- 1. miejsce – DTS Cup 2006
Reprezentacja Ukrainy
- 2. miejsce – European Nations Champions 2010
- 2. miejsce – NetLine Cup
OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE
- Został uznany 20. najlepszym graczem Counter-Strike’a 2011 roku.
- Został uznany 4. najlepszym graczem Counter-Strike’a 2010 roku.