Respawn.pl

Absurdy cenowe na Steam! Przeglądamy najdroższe rzeczy na rynku

Autor: Michał Maćkowski
rzeczy na rynku

Dobrze wiemy, jakie kwoty mogą osiągać przedmioty kosmetyczne i nie tylko w grach wideo. Dzisiaj zajrzymy do Steama, a dokładnie na rynek społeczności, gdzie przejrzymy najdroższe rzeczy na rynku!

Niektóre rzeczy na rynku Steam mają niewyobrażalną kwotę, bowiem są bardzo rzadkie lub ich ilość jest znikoma. Najdroższe przedmioty są najczęściej w pojedynczych sztukach, przez co sprzedawca wystawia je za maksymalną cenę, jednak to nie oznacza, że ktoś w ogóle taki przedmiot kupi.

Na rynku Steam najdroższe przedmioty mają dobrze nam znane tytuły, takie jak Unturned, Dota 2, CS:GO czy Team Fortress. Natomiast cena każdego przedmiotu na platformie może dobić do sufitu, bowiem przedmiot możemy wystawić maksymalnie za 1800$. Więcej o regulacjach na Steam przeczytacie tutaj.

No i tak na 15.03.2021 najdroższymi przedmiotami na rynku Steamie są – skórka do Unturned – Mythical Musical Alien Gunter Fusilaut oraz graffiti do gry Screeps. Obydwa te przedmioty są dostępne tylko w jednej sztuce na rynku społeczności i ich koszt wynosi 7 766,70 zł.

12345

Koszty tych przedmiotów są dość astronomiczne, jednak na cenę działa także ich aktualna ilość na rynku. Patrząc natomiast na przedmioty, których aktualnie wystawionych jest co najmniej 10 sztuk mówimy o lekkim spadku cenowym. Najdroższym przedmiotem w tym przypadku jest AWP Gradient z najnowszej operacji w CS:GO – Broken Fang. Aktualnie skórkę możemy nabyć “tylko” za 6236 złotych i kilkanaście groszy.