Respawn.pl

Acend z dwójką Polaków wygrało LVP Rising Series 2

Autor: Paweł Wilk

Aleksander “zeek” Zygmunt zanotował kapitalny początek współpracy z Acend. Polak dołączył do ekipy Patryka “starxo” Kopczyńskiego na początku czerwca, a kilka dni temu sięgnął z kolegami po triumf w ramach drugiej edycji LVP Rising.

Acend już w fazie grupowej pokazało, że nie odczuło straty Jose Luisa “koldamenty” Arangureny, który zawędrował do G2 Esports w ramach wymiany za zeeka. Europejski miks gładko pokonał LastNightLeftovers i Team Finest, dzięki czemu z pierwszego miejsca zapewniło sobie awans do fazy pucharowej. Tam czekali już dużo bardziej wymagający rywale, ale to nie zmieniło obrazu gry starxo, zeeka i spółki. W ćwierćfinale Polacy pokonali na Havenie i Bindzie Team Deftfox, wygrywając kolejno 13:7 oraz 13:6. Niewiele trudniej Acend miało w półfinale, gdzie czekał Michał “MOLSI” Łącki i jego Vodafone Giants. Tutaj także skończyło się na dwóch mapach – na Bindzie padł wynik 13:10, natomiast na Iceboxie 13:4.

W zeszły piątek odbył się wielki finał LVP Rising Series 2 , gdzie Acend rywalizowało ze wschodnioeuropejskim SUPRMODE. Decydujące spotkanie rozpoczęło się od Binda i pierwsza mapa zakończyła się bardzo szybko, bowiem zespół dwójki Polaków zmiażdżył rywala rezultatem 13:3. Dużo lepiej wyglądała formacja Vladislava “Vlady’ego” Trofimova na Havenie, jednak ciągle było to za mało, by wyrwać pierwsze miejsce z rąk reprezentantów Acend. Ci postawili kropke nad “i” triumfując 13:6.

Końcowa klasyfikacja LVP Rising Series 2 prezentuje się następująco:

1. Acend 2 000€
2 SUPRMODE 1 000€
3-4. Team Finest, Vodafone Giants 500 €
5-8. Team DeftFox, Cream Real Betis, Movistar Riders, 19esports 250 €
9-12. SAW, LastNightLeftovers, UCAM Esports Club, GRAZHtAS
13-16. Team Queso, King’s Gambit, Wave Esports, TOOOLS eSports