Respawn.pl

Acend z Starxo w niedzielnym finale VCT 2021

Autor: Paweł Wilk

Już tylko jedno spotkanie pozostało do zakończenia pierwszej edycji europejskiego VALORANT Champions Tour 2021 Masters. W nim zobaczymy polski akcent, ponieważ Patryk “starxo” Kopczyński i jego Acend zmierzy się z Teamem Heretics.

Sobotnie półfinały VCT z pewnością spełniły oczekiwania kibiców o rywalizacji na wysokim poziomie. Najpierw na serwerze pojawili się gracze Heretics i Guild Esports, a spotkanie rozpoczęło się od Haven, gdzie to niespodziewanie Szwedzi z Guild wyglądali lepiej i prowadzili 7 do 5. Žygimantas “nukkye” Chmieliauskas i spółka swoje celowniki szybko nastawili po zmianie stron i jako zespół atakujący szybko odrobili straty, a potem wysunęli się na prowadzenie, którego nie oddali do końca, wygrywając 13 do 10. W rewanżu zawodnicy przenieśli się na Ascent, gdzie od samego startu lepiej wyglądało Heretics. W pierwszej połowie lider rankingu serwisu Liquipedia.net prowadził 7 do 5, a po zmianie stron postawił kropkę nad i, zwyciężając 13 do 7.

Większość kibiców czekała jednak na drugi półfinał, gdzie miał wystąpić Patryk “starxo” Kopczyński. Już pierwsza mapa – Bind – pokazała, że Acend nie będzie miało prostego zadania z FunPlus Phoenix, które pierwszą planszę zgarnęło na swoje konto po triumfie 13 do 7. Szybko drużyna Polaka pokazała, że celuje w finał, bowiem na Ascencie przekonująco wygrała 13 do 6. Decydujący Icebox był prawdziwym thrillerem, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Ta ostatecznie padła łupem Acend, które wygrywając 14:12 zapewniło sobie grę w niedzielnym finale z Teamem Heretics.

Wielki finał VALORANT Champions Tour 2021 Masters wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można o 17:00 na Twitchu.