Respawn.pl

Strona główna » Oficjalnie: AdreN opuszcza Virtus.pro

Oficjalnie: AdreN opuszcza Virtus.pro

Autor: Marcin Kapusta

Wcześniejsze plotki znalazły potwierdzenie. Wspólne drogi Daurena “AdreNa” Kystaubayeva z Virtus.pro dobiegły końca! 

Kazachski weteran reprezentował szeregi rosyjskiej formacji na początku ery CS:GO w latach 2012-2013. Później grał pod banderą takich organizacji jak HellRaisers, Gambit czy FaZe, a w grudniu ubiegłego roku ponownie powrócił do swojego pierwotnego pracodawcy, gdy Virtus.pro przejęło AVANGAR.

W maju bieżącego roku doszło do pierwszych zmian w zespole. Z aktywnego składu został odsunięty Timur “buster” Tulepov, a jego miejsce w wyjściowej piątce zajął Mareks “YEKINDAR” Galinskis. Od dawnego czasu plotkowało się, że AdreN również rozstanie się z Virtus.pro. Dziś oficjalnie zostało to potwierdzone, a podopieczni Dastana “dastana” Akbayeva pozostali bez lidera w grze.

Od czasu przejścia składu AVANGAR do VP, Dauren, jak i wszyscy jego kompani mocno obniżyli swoje loty. Do niedawna drużyna z regionu CIS plasowała się na podium światowego zestawienia HLTV, a obecnie zajmuje 25. miejsce i jest blisko wypadnięcia ze słynnego TOP30. Nic więc dziwnego, że Kazach postanowił zakończyć współpracę ze swoim pracodawcom.

Menadżer generalny Virtus.pro – Sergey Glamazda w oficjalnym oświadczeniu zawarł: “Dauren to niesamowicie doświadczony gracz i zwycięzca Majora. Jego wiedza jest bezcenna dla każdego zespołu, jak również jego zdolność do ożywienia wszystkich wokół niego. Życzę mu wszystkiego najlepszego w jego esportowej karierze“. Sam AdreN napisał: “Z chłopakami z tego składu zgarnęliśmy liczne trofea i zagraliśmy w finale Majora. Tę passę nadal chciałem utrzymać w Virtus.pro, jednak nic nam się nie udawało. Przede mną nowy rozdział w karierze, zobaczmy, dokąd mnie zaprowadzi. Dziękuje wszystkim fanom, spotkamy się ponownie“.

Aktualny skład Virtus.pro prezentuje się następująco:

  • 🇷🇺 Dzhami “Jame” Ali
  • 🇱🇻 Mareks “YEKINDAR” Galinskis
  • 🇰🇿 Aleksey “qikert” Golubev
  • 🇺🇿 Sanjar “SANJI” Kuliev
  • 🇰🇿 Dastan “dastan” Akbayev (trener)
  • 🇰🇿 Timur “buster” Tulepov (nieaktywny)