Respawn.pl

Adwokacik wraca do gry! Kto zagra w zespole SZPERA?

Autor: Aleksander Kurcoń

Wygląda na to, że na scenę wraca drużyna adwokacik. W zespole pojawiło się kilka ciekawych nicków, a także oczywiście Grzegorz “SZPERO” Dziamałek, czyli autor poprzednich projektów pod tym szyldem.

Historia adwokacika należy do jednej z ciekawszych na polskiej scenie CS:GO. Skład był formowany dwa razy – za pierwszym razem w 2018 roku, a później w 2019. Drugie podejście skończyło się wyjazdem na V4 Future Sports Festival do Budapesztu. Później skład podpisał umowy z Wisłą Kraków. Organizacja esportowa Białej Gwiazdy jednak się rozpadła, więc SZPERO znowu wraca z adwokacikiem.

Skąd wiemy o powstaniu adwokacika vol.3? W ESEA pojawiła się drużyna pod tą nazwą. Dowodzi jej oczywiście SZPERO. Kogo więcej znajdziemy?

CZYTAJ TAKŻE: Reset rang i zmiana systemu matchmaking! – Aktualizacja CS:GO 2.08.2022

Znajdują się tutaj również byli gracze Wisły: Wiktor “mynio” Kruk, Grzegorz “jedqr” Jędras i Krzysztof “Goofy” Górski. Mynio i jedqr byli członkami poprzedniej wersji adwokacika, wracają więc na znany grunt. Dodatkowo w zespole znalazło się miejsce dla Krzysztofa “boskacz” Jędrasa, który był poprzednio managerem adwokacika.

Do wymienionych osób dołączyli jeszcze, tu zaskoczenie – Kacper “Kylar” Walukiewicz i Kamil “KEi” Pietkun. Pierwszy od stycznia 2022 nie gra dla żadnej organizacji, a jedynie występował w kilku mixach jak MONKE i FLET. Podobnie wygląda kariera KEia, z tą różnicą, że 21-latek pod koniec 2021 roku reprezentował barwy niemieckiego Sprout. Siódmym członkiem adwokacika obecnie jest Piotr “nawrot” Nawrocki, który być może będzie pełnił rolę trenera.