Respawn.pl

adwokacik z porażką w decydującym starciu w ramach LBET Invitational

Autor: Filip Woszczek

Polski adwokacik przegrywa w decydującym spotkaniu przeciwko SJ Gaming w ramach LBET Invitational. Fińska ekipa zwycięża wynikiem 2-0, eliminując polski zespół, co daje im awans do fazy pucharowej.

SJ 2-0 adwokacik
19 Vertigo 17
16 Inferno 11

Polacy zdecydowali się wybrać Vertigo jako mapę pierwszą, a rozpoczęli mecz po stronie terrorystów. W pistoletówce pozostali jednak bez szans przeciwko ekipie CT, odpowiadając w rundzie numer 3. W wielu kolejnych rundach to rywale zdobywali pierwszego fraga na polskim zespole, lecz mimo to adwokacik zdołał sukcesywnie wygrywać runda za rundą, tworząc miażdzący wynik 13:2. Z racji tego, że polacy nie poradzili sobie również w drugiej pistoletówce, rywale dosłownie otrzymali bilet do comebacku na tej mapie. Adwokacik nie mógł zatrzymać ofensywy SJ, co w konsekwencji doprowadziło do wyrównanego spotkania. Najważniejszą rundą spotkania była sytuacja 4v1 z korzyścią dla Polaków, lecz Jamppiemu udalo się wyeliminować wszystkich polaków z AWP. Finalnie SJ trafiło na prowadzenie, lecz Polacy nie pozostali dłużni i doprowadzili do dogrywki. Polacy wysunęli się na prowadzenie w pierwszej połowie dogrywki, ale dobra forma SJ po stronie CT dała im zwycięstwo na tej mapie.

Ewidentnie coś nie szło jak powinno w pistoletówkach polskiego zespołu. Adwokacik z dwoma entry fraggami na Inferno pozwolił rywalowi na odzew w okolicach rampy, pozostawiając arvida w sytuacji 1v2, której był bohaterem. Mimo to Polacy wielokrotnie w tej połówce wygrywali rundy niekorzystne i wymagające nieco więcej poświęcenia. Dzięki temu mogli zagwarantować sobie wyrównany wynik 8:7 po stronie atakującej. W kluczowym momencie spotkania adwokacik zwyciężył w czwartej pistoletówce dzięki trzem fragom od morelza. To błyskawicznie dało im trzy rundy z rzędu po stronie broniącej, zanim SJ dało odpowiedź w rundzie kolejnej. Na nieszczęście Polaków, Finowie zainkasowali wszystkie pozostałe punkty na tej mapie, zwyciężając 2-0 w meczu.