Respawn.pl

Afera na scenie CS:GO! Kolejny zawodnik zawieszony za ustawianie spotkań

Autor: Michał Maćkowski

Kolejna afera na scenie CS:GO związana z obstawianiem spotkań. Tym razem ESIC blokuje zaledwie 18-letnie gracza, którzy podejrzany jest o ustawianie spotkań przeciwko własnej drużynie!

18-letni Szwed zablokowany za ustawianie spotkań w CS:GO

CS:GO pomału przechodzi do historii, jednak nie może obyć się bez żadnej afery na koniec. Joel “⁠joel⁠” Holmlund były reprezentant Godsent jest na celowniku ESIC, czyli komisji, która bada uczciwość w esporcie. Sprawa, która wisi nad zaledwie 18-letnim graczem najprawdopodobniej pogrąży jego karierę esportowca.

Jak poinformowało ESIC w swoim oficjalnym oświadczeniu, w świetle uzyskanych dowodów, Joel “joel” Holmlund miał naruszyć kodeks antykorupcyjny organizacji w dniach od 27 marca do 1 maja w rozgrywkach BetBoom Playlist Urbanistic. Wtedy Szwed reprezentował jeszcze barwy Godsent i co ciekawe, miał obstawiać spotkania, w których brał udział. Gracz miał obstawić mecz przeciwko swojemu zespołowi i jak mogliśmy przeczytać w pierwszej wersji oświadczenia ESIC – zawodnik zagrał ,,szczególnie słabo”. To jednak komisja zmieniła po chwili treść komunikatu i postanowiła usunąć to zdanie, a dorzucić do zarzutów także obstawianie kwalifikacji do IEM Dallas.

Co dalej planuje ESIC?

Na ten moment zawodnik został tymczasowo zawieszony, a sprawę nadal bada ESIC. Organizacja Godsent poinformowała także w swoim oświadczeniu, ze odsunięcie gracza ze składu było właśnie związane z zarzutami, jakie są mu stawiane w związku z obstawianiem spotkań. Zawodnik nie przyznaje się do winy, jednak dowody, jakie posiada komisja, są konkretne, ponieważ w ich skład wchodzą między innymi zapisy dotyczące zakładów czy adresy IP zawodnika, z których pewnie logował się na strony bukmacherskie. Pełne oświadczenie można przeczytać tutaj.