Respawn.pl

AGO dobrze zaczyna play-offy ESEA Premier, a Anonymo z drugim zwycięstwem w SSS 3

Autor: Krzysztof Sarna

x-k0m AGO dobrze zainaugurowało play-offy 37. sezonu ESEA Premier. Polacy wygrali pierwsze spotkanie i przybliżyli się do ESL Pro League. Anonymo Esports z kolei zwyciężyli drugi mecz w Spring Sweet Spring 3.

Wtorek w wykonaniu polskich drużyn rozpoczął się od porażki x-kom AGO w Spring Sweet Spring 3. “Jastrzębie” poległy w starciu z ALTERNATE aTTaX i finalnie przegrały 1:2. Mecz jednak zaczął się dobrze, bo podopieczni Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa zgarnęli Mirage’a wynikiem 16:14. Jednak później zespół z Niemiec udowodnił swoją wyższość najpierw na Duście, triumfując 16:12, a później na Inferno 16:9. Sytuacja polskiej drużyny w SSS 3 jest wręcz krytyczna, bo ta ma bilans 0-2. Awans jednak jest możliwy, ale trzeba wygrać trzy potyczki z rzędu. Jakakolwiek porażka Karola “rallena” Rodowicza i jego kompanów będzie oznaczać koniec turnieju.

W zupełnie odwrotnym usytuowaniu są “Anonimowi”, którzy zwyciężyli drugie starcie we wcześniej wspomnianych rozgrywkach i są już o krok od przypieczętowania fazy pucharowej. Zawody z EXTREMUM jednak nie zaczęły się pomyślnie, bo Anonymo przegrało Vertigo wybrane przez oponenta. Następnie pojedynek przeniósł się na świątynię Polaków, a więc Nuke’a. Na nim nie było łatwo, jak można się było spodziewać, bo Aaron “AZR” Ward i spółka walczyli do samego końca, ale przegrali 13:16. Mirage natomiast to już prawie że dominacja ze strony graczy Adriana “imd” Piepera, którzy triumfowali na nim 16:9

Graczom AGO udało się zrehabilitować za porażkę w Spring Sweet Spring, wygrywając pierwsze starcie w play-offach 37. sezonu ESEA Premier. 37. ekipa świata mierzyła się z LCLC, ale mecz ten rozpoczęła od przegrania Inferno 12:16. Chwilę później zespoły przeniosły się jeszcze na świeżą lokację – Ancient’a i to właśnie ta mapa wydawała się tą, która przeważyła o końcowym wyniku. Na niej lepsi okazali się Polacy, którzy jednocześnie wyrównali. O zwycięstwie zadecydował Nuke, którego zwyciężyli Michał “snatchie” Rudzki i jego kompani. Tym samym “Jastrzębie” awansowały do półfinału górnej drabinki, w którym zmierzą się z forZe. 

Wtorkowe wyniki spotkań polskich drużyn prezentują się następująco:

x-kom AGO 1:2 ALTERNATE aTTaX – Mirage 16:14, Dust2 12:16, Inferno 9:16

Anonymo Esports 2:1 EXTREMUM – Vertigo 10:16, Nuke 13:16, Mirage 16:9

x-kom AGO 2:1 LDLC – Inferno 12:16, Ancient 13:16, Nuke 16:10