Respawn.pl

AGO i Anonymo przegrywają w swoich czwartkowych starciach

Autor: Krzysztof Sarna
PACT

W czwartek byliśmy świadkami dwóch spotkań polskich ekip na arenie międzynarodowej. W ostateczności oba zakończyły się porażkami. AGO Esports oraz Anonymo Esports musiały uznać tym razem wyższość swoich rywali. Na szczęście nie wpłynęło to na ich obecność w poszczególnych turniejach.

AGO i Anonymo ze środą do zapomnienia

Najpierw swój mecz rozegrały “Jastrzębie”, które uległy niżej notowanej od siebie IKLI. Organizacja z Warszawy przegrała 0:2. Wydaje się, że gwoździem do trumny był już Ancient wybrany przez Ukraińców. Podopieczni Patryka “Sidneya” Koraba przegrywali na tym planie 12:15, by triumfować w kolejnych trzech odsłonach i zarazem doprowadzić do dogrywki. W bonusowych rundach ekipa zza naszej wschodniej granicy okazała się jednak lepsza. Na Mirage’u, mimo że był on podyktowany przez Biało-Czerwonych nie było za bardzo czego szukać. 105. siła świata przegrała do ośmiu i tym samym uległa w meczu zwycięzców grupy C. W decydującym starciu tego zbioru Mateusz “asran” Niewiatowski i jego koledzy zmierzą się z The Prodigies, z którym wygrali 2:0 w minioną niedzielę.

CZYTAJ TAKŻE: Kapsuła mistrzów Team Vitality już dostępna w CS:GO!

Anonymo Esports uległo natomiast 0:2 wyżej notowanemu Endpoint w ramach starcia drużyn z bilansem 1-0 na CCT North Europe Series 5. Kia “Surreal” Man i spółka dali solidną lekcję gry na Mirage’u “Anonimowym”, wygrywając go rezultat 16:4! Rodacy powalczyli co prawda na własnym Ancient. Dawid “lunAtic” Cieślak i reszta załogi wygrywała po pierwszej połowie 9:6. Jednak zmiana stron i wejście w rolę antyterrorystów nie było już takie proste. Warunki zaczęło dyktować Endpoint, wysuwając się na prowadzenie 13:11. Polacy pokusili się jeszcze o remisowy stan (13:13), ale kolejne odsłony należały już do przeciwnika. Taka porażka jednakże o niczym nie przesądza, ponieważ w fazie grupowej gra się do trzech wygranych lub trzech przegranych, tak więc “Anonimowi” mają jeszcze bufor bezpieczeństwa w postaci jednej, ewentualnej porażki. Dopiero następna zakończy ich uczestnictwo w tym turnieju.

Czwartkowe wyniki polskich formacji prezentują się następująco:

AGO Esports 0:2 IKLA – Ancient 16:19, Mirage 8:16

Endpoint 2:0 Anonymo Esports – Mirage 16:4, Ancient 16:13