Respawn.pl

AGO lepsze od Anonymo w polskich derbach

Autor: Krzysztof Sarna
F1KU, CS:GO

Dwa zwycięstwa i jedna porażka. Tak prezentuje się bilans międzynarodowych spotkań w środę polskich formacji. To, co z pewnością zaciekawi fanów znad Wisły to fakt, że x-kom AGO pokonało Anonymo Esports w polskich derbach.

Zanim jednak przejdziemy do głównych aktorów środowego wieczoru, czyli AGO i Anonymo, to zaczniemy od pozostałych spotkań. MAD DOG’S PACT wygrało z Fantastic Seven wynikiem 2:0 w pierwszej rundzie górnej drabinki play-offów 38. sezonu ESEA Advanced. Podopieczni Vincenta “vinSa” Jozefiaka triumfowali najpierw na Acient wynikiem 16:11. Zdecydowanie więcej trudności przyspożył Overpass, na którym Jacek “MINISE” Jezfiak i jego koledzy przegrywali 10:13, ale zdołali odwrócić losy tego starcia i doprowadzić do dogrywki. W decydujących momentach PACT okazało się lepsze i zwyciężyło 19:17. 71. ekipa świata awansowała do 1/16 fazy pucharowej, w której spotka się z Finest.

Drugą porażkę w bieżących zmaganiach ESEA Premier odniosła Wisła All iN! Games Kraków, która uległa SKADE. Biała Gwiazda nie dała sobie rady na wybranym przez Bułgarów Mirage’u, gdzie łącznie zdobyła jedenaście punktów. Natomiast na Overpassie organizacja z Krakowa również nie podołała i uległa 12:16. Na ten moment podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego zajmują trzecie miejsce w grupie B i mają sześć punktów.

W polskich derbach lepsi okazali się reprezentanci x-kom AGO. Na dobrą sprawę Anonymo Esports nie miało w ogóle czego szukać w tej potyczce. “Jastrzębie” udowodniły swoją wyższość na mapie Ancient, na której zwyciężyły 16:11. Mało kto jednak się spodziewał, że na Mirage’u dojdzie do tak wielkiej deklasacji, jaka miała miejsce. “Anonimowi” na wybranej przez siebie arenie ulegli do uwaga!  – czterech. Damian “Furlan” Kisłowski i jego koledzy zajmują pierwsze miejsce w grupie B i po sześciu rozegranych starciach gromadzą piętnaście oczek. Z kolei Anonymo jest na szóstej lokacie z dorobkiem sześciu oczek.

Środowe wyniki polskich drużyn prezentują się następująco:

MAD DOG’S PACT 2:0 Fantastic Seven – Ancient 16:11, Overpass 19:17

Wisła All iN! Games Kraków 0:2 SKADE – Mirage 16:11, Overpass 16:12

x-kom AGO 2:0 Anonymo Esports – Ancient 16:11, Mirage 16:4