Respawn.pl

AGO oraz Anonymo zaczynają walkę o play-offy Spring Sweet Spring 3

Autor: Krzysztof Sarna
reatz

Już dziś rozpoczynają się rozgrywki głównego turnieju Spring Sweet Spring 3. Biało-czerwoną flagę reprezentować będą dwa zespoły, a mowa tu o x-kom AGO oraz Anonymo Esports. 

Tutaj już nie będzie miękkiej gry. Każdy za wszelką cenę będzie chciał dostać się do fazy play-off. Żeby jednak przypieczętować grę w doborowym towarzystwie – trzeba będzie wygrać trzy starcia, wszak to właśnie do trzech wygranych lub porażek toczy się rywalizacja w głównych zmaganiach. I właśnie takie zadanie w tym tygodniu będzie czekało graczy AGO oraz Anonymo. 

W przypadku polskich drużyn rywalizacja rozpocznie się o godzinie 9:00, kiedy to na serwer wejdą “Jastrzębie”. Podopiecznym Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa przyjdzie rywalizować z 1WIN. Dla AGO będzie to w ogóle pierwszy mecz w tym turnieju, a to za sprawą zaproszenia. Inaczej jest w przypadku Rosjan, którzy musieli o angaż walczyć jeszcze w potyczkach z serii Regionals. Karol “rallen” Rodowicz i jego koledzy ostatnio radzą sobie całkiem przyzwoicie, bo jako jedyna z polskich formacji zameldowali się w play-offach 37. sezonu ESEA Premier, zajmując jednocześnie drugie miejsce w grupie B. Jeszcze na początku czerwca 1WIN pokazało kawał dobrego CS-a zajmując w końcowym rozrachunku 5-8 miejsce na Spring Sweet Spring 2 uznając w ćwierćfinale wyższość OG Esports. Dzisiaj jednak wszystko powinno pójść po myśli Rodzimej ekipy, która zajmuje 37. miejsce w światowym rankingu HLTV, podczas gdy Aleksandr “TRAVIS” Timkiv i spółka okupują 46. pozycję. 

Trzy godziny później, w równe południe, a więc o godzinie 12:00 w akcji przyjdzie nam obserwować Anonymo Esports. Na sam start Spring Sweet Spring 3 Janusz “Snax” Pogorzelski i jego kompani zmierzą się z Young Ninjas. Szwedzki zespół, którego średnia wieku wynosi niecałe osiemnaście lat, nawet daje sobie radę, a świadczy o tym 53. lokata w cotygodniowym notowaniu przygotowywanym przez HLTV. Jednak spoglądając na poszczególne rezultaty osiągane przez młodzików z NiP-u, zaskakująco nie jest. 13-16 miejsce w rozgrywkach czwartego sezonu EDC, chociaż trzecia pozycja na BLAST Rising może zaskakiwać. Natomiast gracze Adriana “imd” Piepera przechodzą przez trudniejszy okres. Co prawda udało się dotrzeć do dzisiejszego turnieju, ale kiedy zwrócimy uwagę na rywalizację w ESEA Premier, to tam ujrzymy ósmą lokatę, przez którą “Anonimowi” będą musieli grać w barażach. Jednak powiedzmy sobie szczerze, że dziś po prostu nie ma innej opcja, niż zwycięstwo Polaków. Ostatnio mieli oni szansę rywalizować z drużyną ze Skandynawii 30 marca w Snow Sweet Snow 3 i wygrali 2:1. 

Harmonogram poniedziałkowych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

9:00 | x-kom AGO vs. 1WIN – BO3 [Transmisja]

12:00 | Anonymo Esports vs. Young Ninjas [Transmisja]