Respawn.pl

AGO po bardzo trudnym boju melduje się w finale Funspark ULTI Europe Regional Series 3

Autor: Krzysztof Sarna

Udało się! Po bardzo trudnym spotkaniu x-kom AGO zameldowało się w finale Funspark ULTI Europe Regional Series 3. Polacy jednak spotkali się ze sporym oporem ze strony BLUEJAYS. 

Jeszcze przed rozpoczęciem pojedynku z BLUEJAYS śmiało twierdziliśmy, że AGO bezproblemowo poradzi sobie z formacją z Macedonii. W praktyce okazało się jednak zdecydowanie inaczej. Ekipa znad Wisły po prostu się męczyła, a była nawet bliska przegrania tego pojedynku.

Półfinał rozpoczął się od Mirage’a, którego wybrało BLUEJAYS i jak się okazało – nie bez powodu. Osiemdziesiąta siła świata błyszczała w każdym aspekcie i utrzymywała się na prowadzeniu od początku do aż samego końca. Pierwsza połowa, w której “Jastrzębie” grały po stronie antyterrorystów, nie była dobra, wszak Rodacy tracili do oponenta aż siedem oczek (4:11). Tuż po przerwie zrodziła się jednak nadzieja na powrót, wszak w pewnym momencie na tablicy wyników widniało 8:12, ale na więcej Daniel “dan1” Gligorov i jego koledzy nie pozwolili, przez co pierwsza arena padła ich łupem 16:8.

Zagrożeni odpadnięciem z turnieju Polacy nie mieli już żadnego pola do popełnienia błędów. Zawody przeniosły się na Ancient, co mogło nas uspokoić, wszak Michał “snatchie” Rudzki i spółka radzą sobie przecież bardzo dobrze na tym planie. Nie inaczej też było dzisiaj, bo AGO w ataku triumfowało dziewięciokrotnie. Co prawda pojawił się chwilowy przestój po zmianie stron, ale co najważniejsze – BLUEJAYS nawet nie doprowadziło do remisu. Najlepsza drużyna z Polski wygrała 16:10, przez co o udziale w finale musiało przesądzić Inferno. 

Ta lokacja okazała się najbardziej zaciętą w całej serii. Macedończycy wystartowali po stronie terrorystów i rozegrali naprawdę dobrą część, bo do ekipy znad Wisły tracili zaledwie jedno oczko. Najwięcej działo się jednak po przerwie, bo na dobrą sprawę AGO było o krok od porażki. Niekorzystny rezultat 10:13 wskazywał na to, że 27. siła świata pożegna się z imprezą. Na całe szczęście gracze Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa w porę się obudzili i wygrali sześć odsłon z rzędu, co przysporzyło im awans do wielkiego finału.

x-kom AGO 2:1 BLUEJAYS – Mirage 8:16, Ancient 16:10, Inferno 16:13 

Ostateczne spotkanie Funspark ULTI Europe Regional Series 3 rozegra się już jutro, w niedzielę, 26 września. W wielkim finale x-kom AGO spotka się z Lyngby Vikings. Początek starcia zaplanowano na godzinę 15:00.