Respawn.pl

AGO prezentuje swój pierwszy międzynarodowy skład CS:GO

Autor: Marcin Kapusta
ago

AGO ujawniło wszystkie karty dotyczące przyszłości dywizji CS:GO. Zgodnie z zapowiedziami, polska organizacja postawiła na międzynarodowy kolektyw!

W lipcu bieżącego roku AGO rozpoczęło ogromną restrukturyzację CS-owych struktur, kończąc współpracę z całym zespołem. W kuluarach natychmiast pojawiły się doniesienia, że Jastrzębie planują ekspansję zagraniczną. Na początku września plotki te potwierdził główny trener Mikołaj “minir0x” Michałków wraz z wiceprezesem Arkiem “Madenem” Madeńskim. “Testy się już zakończyły. Wiemy, jaką piątkę chcemy mieć w naszym zespole. Pozostaje jeszcze wypełnienie formularzy i wszystkich tych papierowych rzeczy […] Jesteśmy tylko na ostatnich rozmowach i czekamy, aż zawodnicy zaakceptują nasze warunki” – powiedział minir0x w serii ‘Raport z Gniazda’.

W nominalnym składzie znaleźli się Arbnor “Dementor” Pacolii, Leo “Svedjehed” Svedjehed, Jonathan “delle” Ahlstedt, Villius “tAk” Keserauskas oraz Filip “DEPRESHN” Jarkić.  “W końcu możemy to ogłosić – wracamy do gry! Jednak tym razem lecimy w zupełnie nowym kierunku. Polski sztab szkoleniowy poprowadzi międzynarodowy team. Wierzymy, że dacie naszym zawodnikom kredyt zaufania, bo umiejętności na pewno są, a poza tym to bardzo fajne chłopaki” – ogłosili przedstawiciele warszawskiego klubu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zagraniczne Jastrzębie w nadwiślańskim gnieździe

Czas na przedstawienie nowych zawodników AGO, ponieważ nie zyskali oni jeszcze szerszego rozgłosu na scenie CS:GO. Początki Dementora są nietypowe, ponieważ Kosowianin przywdziewał trykot arabskiej formacji NASR Esports. Później miał okazję występować w akademii OG. tAk rywalizował wyłącznie na litewskim podwórku, reprezentując m.in. SD Invicita czy LastWind. Delle całą swoją dotychczasową karierę spędził w półprofesjonalnych szwedzkich drużynach pokroju The Pridigies SE czy Goodfellas.

DEPRESHN i Svedjehed zdołali przebić się już do europejskiego tieru 3. Pierwszy z wymienionych jest uważany za najbardziej utalentowanego chorwackiego gracza CS:GO, który będzie stanowił przyszłość regionu bałkańskiego. 20-latek ma już za sobą epizody w iNation, Fnatic Rising czy Marten. Wartym odnotowania jest fakt, że na przełomie ostatnich trzech miesięcy DEPRESHN wypracował rating na niespotykanym poziomie 1,27. Z kolei Svedjehed pozostawał na okresie wolnej agentury od grudnia 2022 roku. Wówczas rozstał się z EYEBALLERS, gdzie współpracował u boku Jespera “JW” Wecksella i Robina “flushy” Ronnquista.

Nowy skład AGO wygląda następująco:

  • Lithuania Villius “tAk” Keserauskas
  • Sweden Leo “Svedjehed” Svedjehed
  • Sweden Jonathan “delle” Ahlstedt
  • Kosovo Arbnor “Dementor” Pacolli
  • Croatia Filip “DEPRESHN” Jarkić
  • Poland Mikołaj “minir0x” Michałków (trener)

https://twitter.com/AGOesports_/status/1704921826042782148