Respawn.pl

AGO przegrywa w finale Funspark ULTI; PACT musi odłożyć marzenia o ESEA Premier na przyszły sezon

Autor: Krzysztof Sarna

Niedzielne występy polskich drużyn na arenie międzynarodowej najlepsze nie były. x-kom AGO przegrało w finale Funspark ULTI Europe Regional Series 3. MAD DOG’S PACT natomiast odpadło z play-offów 38. sezonu ESEA Advanced. 

Niedzielne występy polskich drużyn na międzynarodowej arenie rozpoczęły się marnie, bo x-kom AGO przegrało w wielkim finale Funspark ULTI Europe Regional Series 3. “Jastrzębie” nie sprostały Lyngby Vikings mimo tego, że stawiane były w roli faworyta jeszcze przed startem tych zawodów. 27. ekipa świata nie dała sobie rady na Ancient. Rodzimy kolektyw w pewnym momencie przegrywał nawet 4:15, ale prawie doprowadził do dogrywki. Damian “Furlan” Kisłowski i jego koledzy zatrzymali się na trzynastu oczkach i przegrali tę arenę. Następnie rywalizacja przeniosła się na Vertigo, gdzie nieustannie podziwialiśmy walkę z obu stron. W samej końcówce to jednak Duńczycy wyszli na prowadzenie, ale AGO jeszcze wyrównało (14:14). I to właśnie w tych dwóch kluczowych odsłonach skandynawski zespół dokończył ten mecz i wygrał cały turniej, zgarniając tym samym piętnaście tysięcy dolarów. Natomiast Polacy zainkasowali czek na 6500 dolarów.

W polskich derbach Anonymo Esports pokonało Wisłę All iN! Games Kraków. “Anonimowi” udowodnili, że wygrany dwumecz w czwartej kolejce ESL MP nie był przypadkiem. Dzisiejsze zawody były konkretne, wszak zawodnicy Adriana “IMD” Piepera najpierw wygrali Dusta do ośmiu, a następnie Inferno do jedenastu. Okoliczności Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego i jego kolegów w grupie B 38. sezonu ESEA Premier zdecydowanie się polepszyły. Anonymo wskoczyło na czwartą pozycję i ma na tę chwilę dziewięć punktów, a więc tyle samo – co trzecia Biała Gwiazda.

Izako Boars mimo spadku do dolnej drabinki play-offów 38. sezonu ESEA Advanced nadal sobie radzi. “Dziki” przebrnęły przez pierwszą rundę po pełnej serii z AURĄ. Daniel “STOMP” Płomiński i jego koledzy najpierw przegrali Overpassa 10:16, ale później dokonali czegoś pięknego, ponieważ górowali nad Szwedami 16:3. Ostatnią lokacją był Mirage, a ten zakończył się przy stanie 16:10. IB w drugiej rundzie dolnej drabinki zmierzy się z NLG. 

Plany o awansie do zaplecza ESL Pro League na przyszły sezon musi odłożyć MAD DOG’S PACT, które przegrało z MASONIC. Trzeba to powiedzieć ze sporą dozą szczerości, że w szeregach PACT-u w ostatnim czasie często coś nie działa. Polacy przegrali dziś przecież ze 155. ekipą świata, podczas gdy oni sami okupują 71. miejsce w światowym notowaniu HLTV. Paweł “reatz” Jańczak i jego kumple wygrali na Nuke’u 16:9 i tak naprawdę nic nie wskazywało na to, że mieliby przegrać dwie kolejne areny. Tak się jednak stało, przez co zajęli 17-24. miejsce w zmaganiach ESEA Premier.

Niedzielne wyniki polskich drużyn prezentują się następująco:

x-kom AGO 0:2 Lyngby Vikings – Ancient 13:16, Vertigo 14:16

Anonymo Esports 2:0 Wisła All iN! Games Kraków – Dust2 16:8, Inferno 16:11

Izako Boars 2:1 AURA – Overpass 10:16, Vertigo 16:3, Mirage 16:10 

MAD DOG’S PACT 1:2 MASONIC – Nuke 16:9, Overpass 10:16, Vertigo 4:16