Respawn.pl

AGO rozbija Space Soldiers w finale Play2Live Cryptomasters

Autor: Patryk Gwarek

AGO kolejny raz pokazuje, że potrafi rywalizować na międzynarodowych turniejach. Tym razem w finałowym pojedynku ze Space Soldiers ich łupem padły kryptowaluty w Play2Live Cryptomasters.

Dokładnie 50 000 dolarów – o takiej wartości Polacy otrzymali nagrodę, która jest w postaci wirtualnej waluty. Jednakże, zanim dotarli do finału, musieli się rozprawić z jeszcze z dwoma zespołami. Najpierw z GoodJob, czyli białoruską drużyną wspieraną przez Dynamo Brest, a potem ze znanymi graczami z BIG. Oba spotkania były w kontroli AGO, ale co dziwne to wschodnia ekipa sprawiła im więcej problemów, bo starcia kończyły się 16:14 – na szczęście Polakom udało się zamknąć w dwóch mapach. Po Białorusinach padło na wspominane BIG, które nie pokazało nic z tego, co widzieliśmy na PGL Major Kraków. Spadek tej formy zapewne podyktowany jest ostatnimi zmianami z składzie, być może zawodnicy jeszcze się nie dograli.

Taką drogą AGO doszło do finału, a w nim musieli spojrzeć w oczy Turkom, czyli ekipie sławnego “XANTARESA“. To właśnie ten pojedynek był najbardziej emocjonujący, bo tak jak na bostońskiej imprezie, Space Soldiers zaskakiwało. Już na samym początku widać było podejrzane zachowanie. Po tym, jak Calyx i spółka bez żadnego oporu oddala Cobbelestone dla AGO, mogło się wydawać, że będzie to bardzo łatwa przeprawa dla biało-czerwonych, ale nic bardziej mylnego, turecka brygada oddała pierwszą mapę, lecz równie ekspresowo odebrała drugą – Traina. Następnie przyszedł czas na rozstrzygnięcie – Inferno. I tutaj znów Space Soldiers pokazywało dobrą grę, ale nadwiślańska załoga się tak szybko nie poddała. Mimo dużej przewagi oponenta dali radę przeciągnąć 11-rundowy comeback i zdobyć trofeum. Całe zwycięstwo należy adresować “Grubemu“, bo to on pokazał się najlepiej, nie bacząc na przeciwności losu.

Space Soldiers 1:2 AGO

10:16 (4:116:5) - Cobblestone
16:9 (9:67:3) - Train
13:16 (10:53:11) - Inferno

Warto wspomnieć, że z powodu opóźnień na tym turnieju zawodnicy musieli zrezygnować z występu w ESL Pucharze Polski Cybersport. Już wcześniej były wątpliwości co do możliwości rozegrania tego meczu, a teraz już wiadomo, że ostatecznie to Pompa Team pojedzie na finały, które odbędą się na IEM Katowice

Na Play2Live Cryptomasters był jeszcze jeden polski akcent, Paweł “innocent” Mocek ze swoim Sprout. Niestety nic nie poszło po ich myśli i zostali pierwszymi, którzy opuścili event.

Klasyfikacja generalna:

  1. AGO – 50 000$
  2. Space Soldiers – 30 000$

3-4. BIG – 10 000$

3-4. GODSENT – 10 00$

5-8. GoodJob – 0$

5-8. Valiance – 0$

5-8. Windigo – 0$

5-8. Sprout – 0$