Respawn.pl

AGO w drodze po drugie zwycięstwo w EPL-u. Na drodze stanie Astralis

Autor: Krzysztof Sarna

x-kom AGO w piątek stanie przed szansą wyjścia na dodatni bilans w ESL Pro League. “Jastrzębie” po tym, jak pokonały wczoraj Complexity Gaming staną dziś naprzeciwko Astralis. Rywal jest oczywiście wymagający i łatwo przeciwko niemu nie będzie grać. Jednakże zespołu znad Wisły przede wszystkim nie należy wykluczać przed rozpoczęciem tej konfrontacji. 

Starcia AGO jak zwykle rozgrywają się jako pierwsze, a więc o godzinie 12:30. Zarówno Damian “Furlan” Kisłowski i jego koledzy, jak i Duńczycy po dwóch dniach rywalizacji mają na swoim koncie po trzy punkty. Przypomnijmy, że organizacja z Warszawy w pierwszym pojedynku przegrała z Natus Vincere, a wczoraj pokonała Complexity Gaming. Z kolei zespół ze Skandynawii w środę pokonał Evil Geniuses, ale wczoraj na własne życzenie uległ w derbach Danii Heroic. Co bardzo ciekawe, będzie to pierwsze spotkanie tych organizacji aż od 14 listopada 2018 roku. Wówczas AGO oraz Astralis spotkały się również w ESL Pro League, z tym że był to ósmy sezon. W formacie BO1 lepsi okazali się Biało-Czerwoni. Cała społeczność z Polski liczy, że dziś będzie podobnie i to podopieczni Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa będą mieli powody do zadowolenia po tym starciu. 

Na godzinę 16:00 zaplanowano starcie z udziałem Heroic i Evil Geniuses. Duńczycy jak na razie mogą się pochwalić kompletem zwycięstw. Triumfowali już nad Complexity oraz wyżej wymienionym Astralis. Natomiast “Geniusze Zła” mają za sobą potyczki z mocnymi zespołami, ponieważ mowa tu o Astralis i Natus Vincere. Oba zostały przez Williama “RUSHA” Wierzbę i spółkę przegrane 0:2. Sugerując się rezultatami z minionych dwóch dni, a także wielką różnicą, jaka dzieli obie drużyny – nie sposób stwierdzić, że faworytem do zwycięstwa w tym meczu są gracze ze Skandynawii.

Na zakończenie trzeciego dnia zmagań w grupie D piętnastego sezonu ESL Pro League ujrzymy pojedynek pomiędzy Natus Vincere a Complexity. Ukraińsko-rosyjski kolektyw, tak samo, jak Heroic – jest jeszcze niepokonany. Najlepsza formacja świata triumfowała już nad x-kom AGO i Evil Geniuses. Z kolei coL nie sprostało w starciach z Heroic, a także AGO. Dla Na’Vi dzisiejsze starcie, to jednocześnie ostatnie starcie z przeciwnikiem “niższych lotów”, ponieważ w sobotę i niedzielę przyjdzie czas na Astralis i Heroic. Organizacja zza oceanu w tej potyczce stawiana jest w roli wielkiego underdoga. Utrzymywać w tym przekonaniu może nas fakt, że 27. formacja świata nie poradziła sobie wczoraj z “Jastrzębiami”. 

Harmonogram piątkowych spotkań grupy D piętnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | x-kom AGO vs. Astralis – BO3

16:00 | Heroic vs. Evil Geniuses – BO3

19:30 | Natus Vincere vs. Complexity – BO3

Transmisję wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Przejdziecie na niego klikając ten odnośnik.

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.