Respawn.pl

AGO w półfinale Funspark ULTI; HONORIS bliżej ESEA Premier

Autor: Krzysztof Sarna
Honoris

Czwartek przyniósł wiele dobrego zespołom z Polski. Przede wszystkim x-kom AGO zameldowało się w półfinale Funspark ULTI. Co więcej – HONORIS wykonało kolejny krok w kierunku ESEA Premier. 

Czwartek dla polskich drużyn rozpoczął się wyśmienicie, a to dzięki wygranej x-kom AGO nad HAVU. Triumf ten jednak miał na tyle wielkie znaczenie, że “Jastrzębie” zameldowały się w półfinale rozgrywek Funspark ULTI 2021 Europe Regional Series 3. Samo starcie nie było specjalnie trudne dla Biało-Czerwonych, bo ci najpierw udowodnili swoją wyższość na Duście, którego zwyciężyli do ośmiu, a następnie na Ancient do jedenastu. W półfinale podopieczni Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa spotkają się z BLUEJAYS. 

Po dwóch porażkach z rzędu w 38. sezonie ESEA Premier Wisła All iN! Games Kraków w końcu się przełamała. Wiślacy pokonali lepiej notowane od siebie Endpoint, chociaż łatwo nie było. Na dobrą sprawę wiele wskazywało na to, że Biała Gwiazda to spotkanie przegra po tym, jak uległa na Inferno do dziewięciu. Jednak wszystko uległo odmianie na Overpassie, wszak ten został zwyciężony przez organizację z Krakowa rezultatem 16:13. Ancient na wagę ogólnego triumfu? Nie ma sprawy. Grzegorz “jedqr” Jędras i jego koledzy wytrzymali ciśnienie i tym samym na swoje konto dopisali trzy punkty, przez co mają ich na ten moment dziewięć. Krakowska Wisła zajmuje na chwilę obecną trzecie miejsce w grupie B. 

Kolejny krok w kierunku ESEA Premier wykonało HONORIS. Filip “NEO” Kubski i jego koledzy po bardzo trudnym meczu wygrali z NASR. Po pierwszej mapie, która bardzo łatwo wpadła na konto Polaków, bo 16:5 wszyscy spodziewaliśmy się tego, że końcowy triumf jest krótką kwestią czasu. W praktyce okazało się jednak zdecydowanie inaczej, bo na Nuke’u Abd-Alrahman “REAL1ZE” Arabiat i jego koledzy rzutem na taśmę zwyciężyli do trzynastu. Mapą na wagę awansu był Mirage. Rodacy mogli go jednak przegrać na własne życzenie, bo prowadzili 15:10, a jednak zmuszeni byli rozegrać dogrywkę. W niej jednak wygrali cztery odsłony z rzędu i dzięki temu awansowali do ćwierćfinału. 

Odwrotną drogą poszło natomiast MAD DOG’S PACT, które przegrało z Finest 1:2.  Zespół z Polski przed rozpoczęciem tego spotkania stawiany był w roli faworyta, jednak serwer dosadnie wszystko zweryfikował. Podopieczni Vincenta “vinSa” Jozefiaka rozpoczęli tę potyczkę od triumfu na Vertigo 16:11. Jednak kluczowy dla przebiegu tego pojedynku był Overpass, a tego zespół znad Wisły przegrał 13:16. Na Inferno natomiast 88. ekipa świata dopięła swego i triumfowała 16:11.

Czwartkowe wyniki polskich formacji prezentują się następująco:

x-kom AGO 2:0 HAVU – Dust2 16:8, Ancient 16:11

Wisła All iN! Games Kraków 2:1 Endpoint – Inferno 9:16, Overpass 16:13, Ancient 16:11

HONORIS 2:1 NASR – Inferno 16:5, Nuke 13:16, Mirage 19:15

MAD DOG’S PACT 1:2 Finest – Vertigo 16:11 Overpass 13:16, Inferno 11:16