Respawn.pl

AGO zagra dziś o finał górnej drabinki ESEA Premier! Anonymo natomiast o awans do play-offów SSS 3

Autor: Krzysztof Sarna
Rallen Monte

Mamy środek tygodnia, ale dziś może dojść do wyjaśnień. Przynajmniej w Spring Sweet Spring 3, gdzie x-kom AGO zawalczy o życie, a Anonymo Esports o awans do fazy pucharowej. Na tym jednak nie koniec, bo wcześniej wspomniane “Jastrzębie” mogą dziś awansować do finału górnej drabinki play-offów ESEA Premier.

Chcąc bądź też nie chcąc, środę rozpoczniemy od walki o utrzymanie x-kom AGO w Spring Sweet Spring 3. Paweł “reatz” Jańczak i jego koledzy przegrali już w tym turnieju dwa razy i nie mogą sobie pozwolić na więcej. Do końca głównych zmagań pozostały trzy dni i też gracze Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa potrzebują trzech zwycięstw, by awansować do fazy play-off. Dzisiejszym przeciwnikiem Polaków będzie uznana marka, jaką jest MIBR. Jednak to nie ten sam zespół, który mogliśmy jeszcze kojarzyć sprzed kilku miesięcy, czy też lat. Formacja z Brazylii aktualnie zajmuje 48. miejsce w światowym rankingu HLTV i traci zarazem do drużyny znad Wisły jedenaście pozycji. 

Jak już wczoraj mieliśmy okazję wspomnieć – w zdecydowanie odwrotnej i lepszej sytuacji jest Anonymo Esports, które już dziś stanie przed szansą awansowania do fazy pucharowej. Wystarczy tylko wygrać z Copenhagen Flames. Słowo tylko może być jednak sporym nadużyciem, bo obie ekipy miały już okazję się mierzyć ponad tydzień temu, bo 15 czerwca. Lepsi finalnie okazali się Duńczycy, którzy wygrali 2:1.

Na sam koniec dnia, bo o godzinie 19:00 “Jastrzębie” wznowią walkę o awans do ESL Pro League. AGO dobrze rozpoczęło play-offy 37. sezonu ESEA Premier, bo pokonało wczoraj 2:1 LDLC. Wieczorne zadanie wydawać się będzie trudniejsze, bo po drugiej stronie serwera stanie forZe, które stanowi 25. siłę świata. Michał “snatchie” Rudzki zatem i jego kompani zatem będą musieli się postawić i pokazać, że potrafią grać z lepszymi formacjami. A jest o co grać, bo wygrany awansuje do finału górnej drabinki, w której zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku BIG kontra Sinners. Stamtąd do EPL-a będzie już bardzo blisko, bo będzie to przedostatni krok.

Harmonogram środowych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

9:00 | x-kom AGO vs. MIBR – BO3 [Transmisja]

18:00 | Anonymo Esports vs. Copenhagen Flames – BO3 [Transmisja]

19:00 | x-kom AGO vs. forZe – BO3 [Transmisja]