Respawn.pl

Aizy i MSL znowu razem! Duńczycy dołączyli do Sashi Esport!

Autor: Maks Bartosik

Fani duńskiej sceny CS:GO otrzymali w ostatnich dniach świetną wiadomość. Duet byłych zawodników North – MSL i Aizy ponownie wystąpią w jednej drużynie!

Tego duetu nikomu przedstawiać nie trzeba. MSL i Aizy to ikony duńskiej sceny CS:GO, które przez lata rywalizowały na najwyższym poziomie. Po raz pierwszy obaj Duńczycy spotkali się w jednej drużynie w 2014 roku, gdy dołączyli do 3DMAX. Szybko jednak ich drogi się rozeszły, gdyż Aizy odszedł do ESC Gaming, a MSL do Reason Gaming. Jednak jeszcze szybciej ponownie się spotkali, bowiem już po niecałych dwóch tygodniach Aizy opuścił ESC i przeszedł do Reason, gdzie występował MSL. Co ciekawsze, po kolejnych dwóch tygodniach ich drogi ponownie się rozeszły, bowiem Aizy odszedł do Team Dignitas.

W późniejszych latach obaj Panowie spotkali się jeszcze niejednokrotnie w tej samej drużynie. Razem reprezentowali barwy m.in. duńskiej organizacji North, z którą triumfowali m.in. podczas DreamHack Masters Stockholm 2018. Po rozstaniu z North w 2020 (Aizy) i 2021 (MSL), obaj zawodnicy spotkali się jeszcze raz. W sierpniu 2021 roku zbudowali skład o nazwie South, w którym grali razem przez niecały miesiąc.

Powrót duńskiego duetu!

Teraz, po ponad 1.5 roku przerwy duet MSLaizy ponownie pojawi się razem na serwerze. Duńska organizacja Sashi Esport poinformowała kilka dni temu, że zdecydowała się na przebudowę swojego składu CS:GO. Z zespołem pożegnało się aż czterech zawodników, w tym Benjamin “brzer” Jensen który występował z ECSTATIC w kwalifikacjach do RMR. Jedynym zawodnikiem, który pozostał w drużynie jest Mikkel “⁠n1xen⁠ Borlund i to wokół niego dokonano przebudowy składu.

Jej elementem jest zakontraktowanie wspomnianego duetu MSLAizy, który razem z Tomasem “LUMSEN” Sohus Larsenen uzupełni skład po ostatnich odejściach. Warto wspomnieć, że MSL, aizy i LUMSEN występowali ostatnio w zespole NTK, biorąc udział w różnych rozgrywkach online.

Ostatnim elementem układanki jest Mathias “⁠Maccen⁠ Madsen, były zawodnik m.in. Lyngby Vikings czy Quantum Bellator Fire. 21-letni zawodnik od lipca 2022 roku pozostawał wolnym zawodnikiem, gdy rozstał się z drużyną CEPTER.

Nowy skład Sashi Esport prezentuje się następująco:

Denmark Mathias “⁠MSL⁠ Lauridsen
Denmark Philip “⁠aizy⁠ Aistrup
Denmark Mikkel “⁠n1xen⁠ Borlund
Denmark Mathias “⁠Maccen⁠ Madsen
Denmark Thomas “⁠LUMSEN⁠ Søhus Larsen