Respawn.pl

Akademia ENCE zmienia po 17 miesiącach! 16-latek nowym graczem

Autor: Krzysztof Sarna

Półtora roku – tyle obyło się bez zmian w szeregach akademii ENCE. Aż do 5 stycznia, kiedy to doszło do pierwszej zmiany w historii drużyny od momentu jej powstania w lipcu 2022 roku. Nowym nabytkiem fińskiej organizacji został Teemu “teme” Korva. 

Pierwsza zmiana w akademii ENCE

Akademia ENCE do życia powołana została 10 stycznia 2022 roku, chociaż finalny skład wyłoniony został 11 lipca 2022 roku. Do tego czasu jego częścią był Youssef “juissi” Adam, który pożegnał się z organizacją. Lukę po nim wypełnił 16-letni zawodnik. 

teme, bo to właśnie o nim mowa, stał się nowym graczem ENCE Academy. Jest to 16-letni Fin, który na ten moment ma rozegranych jedynie 30 map zarejestrowanych przez portal HLTV. Dotychczas rywalizował pod banderą Enhanced, chociaż zaliczył w październiku trzy mecze w barwach akademii “Ośmiornic”. Wszystkie jednak zakończyły się porażkami 1:2, w tym przeciwko AGO Esports w ramach 6. sezonu drugiej dywizji European Pro League. Przypomnijmy, że organizacja z Warszawy wraz z początkiem 2024 roku poinformowała o zawieszeniu swojej działalności. Średni rating młodego gracza w tych trzech spotkaniach wyniósł 0.86. 

CZYTAJ TAKŻE: Jeszcze więcej partnerów BLAST Premier! Jednym z nich ekipa Snaxa

Z drużyną natomiast pożegnał się juissi, który do akademii trafił z ESC Gaming. Będąc “Ośmiorniczką” sięgnął po mistrzostwo 7. sezonu drugiej dywizji European Pro League oraz 5. sezonu Elisa Open Suomi. Dotarł także do finału trzeciego i czwartego sezonu Elisa Open Suomi oraz 10. sezonu Finnish Esports League. Od lipca 2022 roku jego rating wyniósł 1.01. 

Skład ENCE Academy prezentuje się następująco:

  • Veeti “S1rva” Sirva
  • Henri “HENU” Ylilehto
  • Veille “myltsi” Vilkman
  • Paavo “podi” Heiskanen
  • Teemu “teme” Korva
  • George “Whitey” White – trener